Mini zgrupowanie i sparing. Plany Śląska na przerwę reprezentacyjną
07.10.2024 (23:30) | Marcin Sapuńfot.: Paweł Kot
Po rozegraniu jedenastu kolejek Ekstraklasy czas na przerwę reprezentacyjną spowodowaną meczami w Lidze Narodów. Część zawodników wrocławskiego klubu wyjedzie na zgrupowania swoich kadr narodowych, a reszta zespołu uda się na krótkie zgrupowanie, podczas którego rozegra sparing.
Śląsk Wrocław w niedzielne popołudnie przegrał 2:4 z Cracovią, chociaż jeszcze w pierwszym kwadransie wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Wicemistrzowie Polski pozostają czerwoną latarnią Ekstraklasy bez ani jednego zwycięstwa w tym sezonie. Trójkolorowi na ligowy szlak powrócą 20 października, gdy zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Katowice. Teraz czas przerwę reprezentacyjną, którą drużyna będzie chciała w pełni wykorzystać. Kilku zawodników WKS-u wyjeżdża na zgrupowanie swoich kadr, a wśród nich są:
- Łukasz Bejger (Polska U-21)
- Tommaso Guercio (Polska U-20)
- Krzysztof Kurowski (Polska U-19)
- Aleks Petkow i Simeon Petrow (Bułgaria)
- Burak Ince (Turcja U-21)
Z kolei pozostali piłkarze wyjadą na kilkudniowe zgrupowanie do Kotliny Kłodzkiej, którego częścią będzie sparing w Lądku Zdrój z miejscowym Trojanem, na co dzień grającym w wałbrzyskiej A klasie. Mecz ten odbędzie się w sobotę 12 października o godzinie 14:30 na stadionie miejskim w Lądku Zdroju. Spotkanie będzie miało specjalny charakter, gdyż jego celem jest wsparcie mieszkańców Lądka Zdroju oraz okolic, które w ostatnich tygodniach zmagały się ze skutkami powodzi. Dochód z biletów, które będą sprzedawane w formie cegiełek oraz zbiórki prowadzonej podczas meczu zostanie przeznaczony na pomoc poszkodowanym i odbudowę zniszczonej infrastruktury.