#ŚląskowyTwitter - echa mieleckiego performance'u

03.02.2021 (06:00) | Konrad Omieljaniuk
uploads/images/2021/1/twitter_Slaskowy_600d4090bbec5.jpg

fot.: Krzysztof Banasik

Zgodnie z zapowiedzią ruszamy z pomeczowym cyklem, zbierającym opinie kibiców i obserwatorów na temat ostatniego spotkania. Skupiamy się na twitterze i komentarzach, które publikujecie na naszym portalu. Jak można było się spodziewać, po marnym widowisku w Mielcu, na drużynę Śląska spadło sporo krytyki. W dużej części była ona konstruktywna i z tej strony spróbujemy wgryźć się w pomeczowe nastroje kibiców. 

Przegląd zaczniemy więc od sugestywnego gif-a, który z pewnością dobrze oddaje nasze wizualne odczucia w poniedziałkowy wieczór.

 

Oczy krwawiły, tytuł naszej pomeczowej relacji to "Nie na to czekaliśmy", a jej idealne rozwinięcie stanowi poniższy wpis:

 

 

Nie obyło się bez cierpkich uwag w kierunku trenera Lavicki. Stagnacja, minimalizm, przewidywalność - lista zastrzeżeń pozostaje ta sama. I choć problem widać gołym okiem, to jakiekolwiek pisanie o zwolnieniu czeskiego trenera uważam w tym momencie za niedorzeczne. Nie zmienia to faktu, że fanami Śląska mogą targać w tym momencie wątpliwości:

 

 

Pytanie - czy trener Lavicka jest jeszcze w stanie coś wycisnąć z tego zespołu, urosło chyba do rangi największej zagadki przed nadchodzącą, drugą połową sezonu:

 

 

Wobec tego braku stylu po własnej stronie, pomeczowa wypowiedź trenera, że Śląsk miał problem ze stylem gry Stali, nabrała raczej niefortunny wydźwięk.

 

Trenera Lavickę zostawiamy jednak w spokoju - myślę, że dwa najbliższe spotkania dadzą nam znacznie bardziej miarodajny obraz tej drużyny. Spotkamy się z drużynami, które preferują nieco mniej siermiężny futbol.

 

 

Dyskusyjnym tematem była również ocena występu Maćka Pałaszewskiego. Wychowanek Polaru zdaje się mieć tyle samo zwolenników co przeciwników:

 

 

Na pewno to spotkanie uwidoczniło mankamenty "Pałasza". Niska liczba podań zdobywających teren, kilka prostych strat - wychowanek Polaru pewnie sam nie jest zadowolony ze swojego występu. Ja uważam, że przy nabraniu pewności do odważniejszych decyzji, Pałaszewski będzie dla Śląska zawodnikiem bardzo pożytecznym i zasługuje on na odrobinę zaufania.

 

Jakieś próby były, ale koniec końców mecz zakończył się bezbramkowym remisem, żadna defensywa nie została sforsowana, obyło się bez rannych i bez ofiar śmiertelnych. Mam nadzieję, że za tydzień będzie można tu przywoływać opinie w nieco bardziej pozytywnym tonie. Zachęcam do merytorycznej dyskusji w komentarzach na naszym portalu, a na twitterze polecam - #ŚląskowyTwitter.

ZOBACZ też: FOTO: Stal Mielec - Śląsk