Bejger: Czyste konta motywują do dalszej pracy

09.02.2024 (11:13) | Adam Mokrzycki
uploads/images/2023/10/bejgi_653e18ec99bb5.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Oprócz szkoleniowca pierwszej drużyny Śląska Wrocław Jacka Magiery do dyspozycji dziennikarzy na pierwszej przedmeczowej konferencji w 2024 roku był również wicekapitan i obrońca wrocławian Łukasz Bejger. Oto co przed spotkaniem z Pogonią Szczecin miał do powiedzenia defensor Śląska. 

Ten sezon jest dla ciebie wyjątkowy. Grasz w pierwszym składzie i drużynie też idzie bardzo dobrze. Czy z perspektywy czasu oceniasz, że wyjazd za granicę był dobrą decyzją?

Nie żałuję tej decyzji, bo wiem, że w Lechu bardzo trudno przebić się do pierwszego składu. Lech ma szeroką kadrę i walczy o najwyższe cele, więc pewnie bym odszedł na wypożyczenie. Dużo się nauczyłem w Manchesterze United. Uważam, że była to dobra decyzja.

Jak oceniasz swoją pozycję w zespole po zgrupowaniu w Chorwacji?

Czuję się podobnie jak na początku sezonu. Wtedy też przychodził Aleksander Paluszek. Mamy ze sobą dobre relacje i znamy się z kadr młodzieżowych. Wiem, że Jacek mi ufa. Simeon i Alek są wartością dodaną i cieszymy się, że mamy ich w zespole.

Stałe miejsce w wyjściowej jedenastce jest dla ciebie komfortowe?

Po to ściągnęliśmy nowych zawodników, aby podnieść rywalizację. Mamy stałą linię obrony, z którą dobrze się rozumiemy. Aleksander Paluszek swoimi zmianami pokazał, że dobrze wkomponował się w zespół.

Czujesz presję związaną z oczekiwaniami kibiców?

Pamiętam, co ustaliliśmy sobie przed sezonem. W zespole i sztabie wiemy, o co graliśmy na początku sezonu. Będziemy się skupiać na każdym kolejnym meczu. Zrobimy wszystko, aby jak najwięcej meczów wygrać i zobaczymy, co nam to przyniesie.

Stawiasz sobie cele na nadchodzącą rundę?

Przede wszystkim, żeby było zdrowie. Czyste konta dla obrońcy i bramkarza, to tak, jakbyśmy strzelili bramkę. To nas motywuje do dalszych wzmożonych działań.

Jak się rywalizuje na treningach z napastnikami Śląska?

Erik Exposito i Patryk Klimala to są dwaj różni napastnicy. Patryk jest bardzo szybki. Za to Erik potrafi świetnie utrzymać się przy piłce. Na treningach jest różnorodność i z tego się bardzo cieszę, bo na co dzień mamy to w Ekstraklasie.

Czujesz po przerwie pewność, że ty i drużyna jesteście dobrze przygotowani do nadchodzącej rundy?

Czuję spokój, bo wiem, jak graliśmy w sparingach. Oprócz dobrej defensywy i szybkich kontr wyglądaliśmy również dobrze w budowaniu akcji. Mam nadzieję, że przeniesiemy to na ligowe podwórko.

ZOBACZ też: Magiera: Erik Exposito to prawdziwy lider szatni

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.