Czy Śląsk otrzyma pożyczkę od miasta na spłatę długu?

12.07.2023 (12:00) | Marcin Sapuń
uploads/images/2023/5/kibice_646f8770bbda7.jpg

fot.: Paweł Kot

Nie jest to nowością, że kondycja finansowa Śląska Wrocław nie należy do najlepszych. Włodarzy WKS-u nie stać chociażby na transfery gotówkowe bez wcześniej sprzedaży swoich zawodników. Dzień przed sesją Rady Miasta na wniosek Biura Nadzoru Właścicielskiego miasto Wrocław zaproponowało udzielić klubowi 20 milionów złotych pożyczki. Na co mają pójść te pieniądze?  

We Wrocławiu od kilku tygodni trwa przebudowa zarówno kadry i struktur właścicielskich. Na początku lipca miasto rozpoczęło negocjacje z niemiecką firmą Westminster w sprawie przejęcia większościowego pakietu akcji WKS-u. Jednak do finalizacji rozmów jeszcze długa droga, a w międzyczasie pojawiły się kolejne problemy finansowe. 

Jak przekazał na Twitterze radny Piotr Uhle, na dzień przed sesją Rady Miasta Wrocławia, gmina chce udzielić pożyczki Śląskowi w wysokości 20 milionów złotych. Środki te mają zostać przeznaczone na pokrycie zobowiązań wobec pracowników, sztabów sportowych oraz kontrahentów i regulowanie bieżących zobowiązań. 

Głosowanie w sprawie pożyczki odbędzie się już w czwartek 13 lipca. Według przytoczonego wniosku, pożyczka miałaby zostać rozbita na raty i zostać spłacona do 31 grudnia 2024 roku. 

- Chcemy pomóc Śląskowi i doprowadzić do jego sprzedaży. Z drugiej strony dbamy o finanse Wrocławia. Dlatego proponujemy pożyczkę, a nie np. dokapitalizowanie. Pożyczka zostanie bowiem zwrócona do budżetu miasta, będzie ona przedmiotem rozliczeń z nowym właścicielem

- powiedział w rozmowie z portalem wroclaw.pl Marcin Urban, skarbnik miasta

 

ZOBACZ też: WIDEO: Kulisy spotkania z piłkarzami w HotSpocie