Grali młodzi

08.04.2023 (19:18) | Jacek Bratek
uploads/images/2023/3/foto19_6416f8676fe11_6419b8fbde7e3.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Prezentujemy raport z ligowych występów młodzieży Śląska. 

Występujący na co dzień w Centralnych Ligach Juniorów zawodnicy AP Śląsk rozegrali dwa ligowe mecze wyjazdowe - oba zakończyły się porażkami.

Juniorzy starsi (CLJ U19, trener Góra) odnieśli porażkę z Wisłą w Krakowie 0:1. To czwarta przegrana z rzędu, przez co sytuacja w tabeli zrobiła się nieciekawa. Śląsk wciąż nie może opuścić strefy spadkowej. Najbliższe kilka meczów to pojedynki z rywalami w walce o utrzymanie, w których koniecznie trzeba zacząć punktować. Drużyna nie gra źle, ale nie przekłada się to na wyniki. W pojedynku z Wisłą było sporo walki na boisku. Obie drużyny mogły przechylić losy spotkania na swoją stronę. Jedyna bramka padła w 25’ minucie, a zdobył ją były napastnik Śląska Marcin Bartoń. Warto dodać, że w Wiśle zagrało jeszcze dwóch innych graczy Śląska. W podstawowej jedenastce wybiegł Jakub Wiśniewski, a w końcówce meczu pojawił się Dawid Gruszecki.

Skład Śląska: Głogowski – Krukowski, Szczyrek, Posacki, K. Kurowski – Maszkowski (85’ M. Solarz) , Wołczek, Kosiba -  Sharabura (55’ Kaliszczak), Bednarczyk , M. Kurowski (75’ Skora)


Juniorzy młodsi (CLJ U17, trener Schmidt) przegrali pechowo w Szczecinie z Pogonią. Szczecinianie wyszli na prowadzenie w 21. Minucie po bramce Paryzka, jednak już po czterech minutach młodzi piłkarze wpakowali gospodarzom dwie bramki, po których prowadzili 2:1. W końcówce pierwszej połowy ponownie na listę strzelców wpisał się świetnie dysponowany tego dnia Paryzek. Wynik meczu na 3:2 dla gospodarzy ustalił w doliczonym czasie gry Osowski.

Skład Śląska: Charuży – Adamkiewicz (58’ Sosulski) , Szarek, Cyrek, Fałowski, Zabrzeski, Pawlik, Maścianica (69’ Samołyk), Graczyk (38’ Zender), Benedyktowicz (82’ Kur), Kobelczuk


Na pocieszenie mamy dobre wiadomości zza oceanu. Juniorki Śląska wyleciały do USA, gdzie biorą udział w prestiżowym turnieju Dallas Texans International Girls Cup. W pierwszych trzech meczach wrocławianki dały pokaz siły i jakości -  wygrały z Capital City (5:0), ze Sting Soccer Club (4:0) oraz z DKSC Soccer Club (3:1). Piłkarki Śląska zajęły pierwsze miejsce w swojej grupie i awansowały do dalszej fazy turnieju.

ZOBACZ też: Śląsk II - KKS 2:0. Pokazali, jak zwyciężać (RELACJA)