Lesisz: Śląsk podszedł bardzo mądrze do tego spotkania

27.11.2023 (22:10) | Franciszek Wiatr
uploads/images/2023/11/Lesisz_6565015a6a274.jpg

fot.: Rafał Sawicki

W meczu ze Śląskiem, drużynę Radomiaka poprowadził Maciej Lesisz - trener zespołu rezerw tego klubu. Co powiedział na konferencji pomeczowej, po porażce swojego zespołu? 

Maciej Lesisz (Radomiak Radom): Zacznę od gratulacji dla drużyny gości. Kluczowy moment naszej gry to 21. minuta - gdyby udało się zamienić rzut karny na bramkę, mecz wyglądałby inaczej. W drugiej połowie Śląsk przycisnął. Mogliśmy lepiej się zachować przy straconej bramce. W późniejszym etapie, mieliśmy dwie dogodne sytuacje do wyrównania, ale nie udało się. Po strzeleniu bramki Śląsk umiejętnie nas wybijał z gry, czas nam uciekał i zabrakło go nam, żeby doprowadzić do remisu.

Odważnie weszliście w ten mecz, graliście na dwóch napastników. Zagraliście dwie różne połowy - to Śląsk podkręcił w drugiej tempo czy to brak przygotowania motorycznego?

W drugiej części meczu mieliśmy dwie dobre sytuacje, w tym poprzeczkę. Nie będę się wypowiadał o kwestii przygotowania motorycznego. Tak jak mówiłem - kluczowy moment meczu to rzut karny.

Graliście na dwóch napastników, nagła zmiana systemu nie sprawiła im problemów w tym spotkaniu?

Trzeba pamiętać, że graliśmy z liderem, który jest naprawdę dobrze zorganizowany. Śląsk podszedł bardzo mądrze do tego spotkania, z resztą tak, jak do poprzednich. Chcieliśmy ten mecz wygrać niezależnie od liczby napastników. Rzut karny był po ładnej akcji. Liczyliśmy, że Rocha może dziś ponownie trafi przeciwko Śląskowi.

 

 

 

 

 

 

ZOBACZ też: Magiera: Wiemy, że uraz Olsena jest poważniejszy

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.