Młynarczyk: Musimy punktować

29.04.2023 (19:23) | Kacper Cyndecki
uploads/images/2023/4/młynarczyk_644d50421270b.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Po spotkaniu rezerw Śląska z GKS-em Jastrzębie (2:1) na kilka pytań odpowiedział nam pomocnik WKS-u Mateusz Młynarczyk. Co o tym spotkaniu sądzi uważany przez wielu jako man of the match? 

Jakbyś podsumował to spotkanie?

Myślę, że w pierwszej połowie kontrolowaliśmy spotkanie. W drugiej z kolei może trochę niepotrzebnie wkradała się niepotrzebna nerwowość, powinniśmy uspokoić grę. Mogliśmy to spotkanie w drugiej części bardziej skontrolować, rywale grali w dziesiątkę, ale ważne, że mamy trzy punkty. Musimy punktować w każdym meczu, nie ważne w jakim stylu. 

W której połowie grało się tobie lepiej. W pierwszej, kiedy było więcej swobody, czy w drugiej, gdy GKS bardziej naciskał?

W pierwszej połowie grało mi się lepiej. Mieliśmy więcej miejsca do grania, a w drugiej części meczu zaczęła się "kopania". Było dużo niepotrzebnych długich piłek i fauli. Moim zdaniem graliśmy za mało w piłkę w drugiej połowie.

Czy dobrze współpracuje ci się z Robertem Pisarczukiem, który w drugiej połowie wprowadził do środkowej linii dużo spokoju?

Myślę, że Robert to bardzo doświadczony zawodnik, rozegrał bardzo wiele meczów. Dobrze gra mi się i z Robertem i z Przemkiem Bargielem, tak naprawdę z każdym zawodnikiem. Ważne, żebyśmy nie popełniali głupich strat, mieli przy nogach piłkę oraz kontrolowali spotkania. Moim zdaniem środek boiska to najważniejsza pozycja, bo od tej pozycji wszystko się zaczyna i kończy. 

ZOBACZ też: Bałdyga: Jestem dumny z drużyny

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.