Piłkarz Meczu przeciwko Wiśle Płock (WYNIKI)

28.03.2021 (11:18) | Krzysztof Banasik
uploads/images/2021/2/Superpilkarz2_601e873c053d9.jpg

fot.: ŚLĄSKnet

Zeszłotygodniowy mecz z Wisłą Płock dostarczył nam dużo więcej emocji po końcowym gwizdku niż w czasie gry. Posadę stracił po nim Vitezslav Lavicka, zastąpił go Jacek Magiera. Na murawie padł bezbramkowy remis, ale którego piłkarza zdecydowaliście się wyróżnić? 

Trzecie miejsce w naszym głosowaniu przypadło Patrykowi Janasikowi, którego czeski szkoleniowiec na stałe widział w środku pomocy. Ciekawe, jaką pozycję przypisze mu Magiera. Obok byłego gracza Odry Opole przeciwko Wiśle Płock występował Mathieu Scalet, który zyskał sympatię kibiców i co tydzień zbiera dobre opinie.

Na szczycie po raz czwarty w sezonie znalazł się Matus Putnocky. Najlepszym piłkarzem Śląska w meczu domowym przeciwko Wiślę Płock był więc bramkarz i jest to chyba wystarczający komentarz tego spotkania.

Tak pisaliśmy o Słowaku w "Plusach i minusach meczu":

Kiedy nie masz argumentów, by wygrać mecz, przynajmniej go nie przegraj. Mając takiego fachowca jak Matus Putnocky o powodzenie takiej misji można być spokojnym – gdyby nie bramkarz, Śląsk w sobotnie popołudnie zanotowałby drugą domową porażkę z rzędu. Dzięki formie Słowaka i Michała Szromnika, wrocławianie jesienią zachowywali czyste konto w co trzecim meczu, jednak w nowym roku do tej kolejki na zero z tyłu zagrali tylko w inauguracyjnym meczu przeciwko Stali. Putnocky w sobotę odbił cztery strzały piłkarzy Wisły Płock, dwukrotnie notował instynktowne interwencje z bliskiej odległości niczym bramkarz piłki ręcznej. Mówi się o tym rzadko, jednak właśnie dzięki takim występom Śląsk ciągle ma drugą najlepszą defensywę ligi (skuteczniejsza jest tylko wynoszona do rangi wzoru Pogoń). Na golkiperów zielono-biało-czerwonych w tym sezonie nie można narzekać praktycznie wcale, sęk w tym, że czyste konto to tylko połowa drogi do satysfakcji, na którą liczą kibice.

Wyniki głosowania na Super Piłkarza meczu z Wisłą Płock:

  1. Matus Putnocky - 23%
  2. Mathieu Scalet - 18%
  3. Patryk Janasi - 14%
  4. Lubambo Musonda - 10%
  5. Dino Stiglec - 6%

Wyniki poprzednich głosowań:

ZOBACZ też: Wysoka wygrana rezerw z Wigrami! (RELACJA)