Poznaliśmy datę otwarcia muzeum Śląska Wrocław

04.08.2023 (18:00) | Marcin Sapuń
uploads/images/2023/8/F2sQVamW4AATlnY_64cd1ea492367.jpg

fot.: Maciej Kulczyński/tarczynskiarenawroclaw.pl

W końcu jest, długo wyczekiwane muzeum Śląska Wrocław. Już w przyszłym miesiącu pierwsi goście będą mogli podziwiać pierwsze obiekty znajdujące się na Stadionie Wrocław. Co będzie dostępne dla zwiedzających? 

Oficjalne otwarcie muzeum Śląska Wrocław odbędzie się we wtorek 5 września o godzinie 10:00 na Stadionie Wrocław przy alei Śląska 1. Zwiedzający będą mogli poznać 75-letnią historię klubu, przemierzając kolejne pomieszczenia i obiekty muzealne. Goście dowiedzą się między innymi szczegółów dotyczących życia zasłużonych piłkarzy, zobaczą historyczne herby Śląska, obejrzą gole strzelone w europejskich pucharach i stadiony, na których WKS rozgrywał swoje domowe spotkania. 

Ekspozycja jest podzielona na chronologiczne etapy historii Śląska i Wrocławia

  • Klub na gruzach miasta
  • Awans do II ligi w 1956 roku
  • Śląsk w drodze do elity i historyczny awans do ekstraklasy
  • Złote lata 70.
  • Lata 80.
  • 1992-2008: Kryzysowe lata,
  • 2008-2013: Powrót na szczyt

W muzeum znajdują się również: wypowiedzi zawodników, historyczne fotografie, materiały wideo i rotunda poświęcona stadionom, puchary i dokumenty, a także nową koszulkę meczową, którą podarowali sami piłkarze Wojskowych. 

- Muzeum Śląska Wrocław to kolejny element, który z pewnością doskonale uzupełni ofertę Tarczyński Areny. Zostało ono zaprojektowane tak, by zainteresować nie tylko kibiców piłkarskich. Mamy nadzieję, że stanie się popularnym celem odwiedzin mieszkańców Wrocławia i okolic. To kolejny krok w procesie jeszcze "szerszego" otwierania przestrzeni stadionu – nie tylko jako miejsca zorganizowanych wydarzeń, ale i codziennej rekreacji.

- tłumaczy Marcin Przychodny, prezes wrocławskiego stadionu. 

GDZIE NABYĆ WEJŚCIÓWKI? 

Ceny biletów jeszcze nie są znane, ale będą do nabycia w Fan Shopie na esplanadzie stadionu, od ul. Królewieckiej lub za pomocą strony internetowej. Pojawi się także możliwość skorzystania z wizyty w muzeum w pakiecie ze zwiedzaniem całego stadionu. Muzeum będzie czynne w dni powszednie od 10:00 do 18:00, zaś w weekendy od 11:00 do 19:00 (z możliwością wprowadzenia zmian podczas imprez masowych)

- Muzeum Śląska Wrocław będzie dla wielu naszych zasłużonych kibiców podróżą sentymentalną, dla młodszych – szansą, by zobaczyć, jakie wydarzenia ukształtowały ich ukochany klub. Chcemy także, by w przyszłości Muzeum było przestrzenią spotkań kibiców z piłkarzami, swobodnej relacji, w której skracamy dystans

- mówi Patryk Załęczny, dyrektor ds. komunikacji, marketingu i sprzedaży w Śląsku Wrocław

fot.: Maciej Kulczyński/tarczynskiarenawroclaw.pl

ZOBACZ też: Zmiany w sztabie Śląska

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.