Śląsk II Wrocław - Lech II Poznań. Co warto wiedzieć przed meczem?

13.05.2023 (19:00) | Marcin Sapuń
uploads/images/2022/8/druzynasawicki4_62fa44776d2f1.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Przed podopiecznymi Krzysztofa Wołczka mecz przed własną publicznością z rywalem, który ze względu na ostatnie wyniki pomiędzy oboma zespołami wzbudza pozytywne nastroje u wrocławian. Jednak przed samym spotkaniem 31. kolejki lepsze humory dopisują w Poznaniu, który nadal jest nad kreską, czego nie można powiedzieć o rezerwach WKS-u.  

Mecz Śląsk II Wrocław - Lech II Poznań odbędzie się w niedzielę 14 maja o godzinie 12:00 na stadionie przy ulicy Oporowskiej 62. 


Sędzią głównym będzie Artur Aluszyk z Barlinka. 44-letni arbiter nie tak dawno sędziował domowy mecz rezerw ze Stomilem Olsztyn (0:3)


Przed 31. kolejką Lech II zajmuje dwunaste miejsce z dorobkiem 37 punktów. WKS jest szesnasty (strefa spadkowa) i ma na swoim koncie 30 oczek. 


Przed tygodniem oba zespoły przegrały swoje mecze. Śląsk uległ na wyjeździe 1:2 Zniczowi Pruszków, a Kolejorz przegrał u siebie ze Stomilem Olsztyn 0:3 


Rezerwy Lecha całkiem dobrze radzą sobie na wyjeździe, gdzie zdobyli 20 punktów (więcej niż na przykład Motor Lublin) i ma po tyle samo zwycięstw, remisów i porażek (5). 


Na podobnym poziomie, tyle, że u siebie punktują Trójkolorowi. WKS na Oporowskiej przegrał dotąd sześć z piętnastu spotkań, co przełożyło się na sumę 19 punktów zdobytych na własnym stadionie. 


Poznaniacy dość długo czekają na ligowe zwycięstwo. Lechici ostatni raz zgarnęli komplet punktów 5 kwietnia w meczu z Garbarnią Kraków (3:0). 


Śląsk II Wrocław powalczy w niedzielę o podtrzymanie dobrej serii w meczach z rezerwami Kolejorza. Wojskowi wygrali wszystkie z trzech ostatnich spotkań, a Lech na zwycięstwo nad ekipą z Dolnego Śląska czeka od maja 2021 roku. W rundzie jesiennej zielono-biało-czerwoni wygrali aż 4:0. 


W pięciu ostatnich meczach w II lidze, wrocławianie zdobyli sześć punktów, przy zaledwie jednym Lecha II Poznań. 


Na cztery kolejki przed końcem sezonu, szanse wrocławian na utrzymanie w II lidze wynoszą około 18-19% 

ZOBACZ też: Gdzie upatrywać szans Śląska na utrzymanie? (ANALIZA)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.