Śląsk z licencją na grę w ekstraklasie w nowym sezonie!

02.05.2023 (18:00) | Marcin Sapuń
uploads/images/2022/11/sandec_63793a1a0bbfe.jpg

fot.: Krzysztof Porębski

Polski Związek Piłki Nożnej opublikował komunikat Komisji ds. Licencji Klubowych dla rozgrywek ekstraklasy. Śląsk Wrocław otrzymał licencję na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2023/24. 

Śląsk Wrocław dołączył do piętnastu innych klubów, które otrzymały licencję na grę w ekstraklasie w pierwszym możliwym terminie. Na ten moment jedynie Piast Gliwice nie otrzymał wymaganej zgody na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce w sezonie 2023/24, a ma to związek z odszkodowaniem dla trenera Waldemara Fornalika, który rozstał się z byłym mistrzem Polski pod koniec 2022 roku. 

W komunikacie PZPN w przypadku WKS-u możemy również odnaleźć adnotację o nadzorze finansowym i infrastrukturalnym, a także z zakresu Personelu i Administracji (jest ona związana z z warunkowym dopuszczeniem Miłosza Gładocha do roli trenera bramkarzy w pierwszej drużynie). 

Klubom od powyższych decyzji przysługuje odwołanie za pośrednictwem Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN w terminie 5 dni od ich otrzymania.

Na cztery kolejki przed końcem sezonu wrocławianie zajmują szesnaste miejsce w tabeli i od połowy kwietnia okupują strefę spadkową. Teraz wszystko w nogach piłkarzy, by uratować ekstraklasę we Wrocławiu. 

ZOBACZ też: WIDEO: Skrót meczu Śląsk II Wrocław 2:1 GKS Jastrzębie

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.