TRANSFERY: Cole Mrowka z MLS do Śląska Wrocław?

16.11.2023 (12:47) | Krzysztof Banasik
uploads/images/2023/11/mrowka_6556068d691be.JPG

fot.: instagram.com/colemrowka

W czwartkowy poranek sportowe media obiegła informacja, że na celowniku Śląska Wrocław jest zawodnik młodzieżowego zespołu MLS - Cole Mrowka z Columbus Crew. Udało nam się pozyskać więcej informacji na ten temat. 

Cole Mrowka to 17-letni Amerykanin, który ma polskie korzenie i w przyszłości chciałby reprezentować Polskę. Występuje na pozycji środkowego pomocnika, nie zaliczył jeszcze debiutu w seniorskiej piłce. Na co dzień gra w MLS Next Pro, czyli w młodzieżowej lidze piłkarskiej w Stanach Zjednoczonych. W tym sezonie w 24 występach zdobył 2 bramki, zaliczył też 4 asysty. W czerwcu został wybrany do "all-star-game" tych rozgrywek, czyli meczu gwiazd.

- W USA się urodziłem, tutaj jest mój rodzinny dom i nie ukrywam, że pojawiły się w mojej głowie myśli o reprezentowaniu tego kraju. Ale chciałbym grać dla Polski - 

powiedział we wrześniu w rozmowie z tvpsport.pl. Ten sam portal pisze, że "zanim Mrowka zadebiutuje w polskich barwach, wcześniej może trafić do... PKO BP Ekstraklasy. Dowiedzieliśmy się, że zainteresowanie 17-letnim talentem wykazuje Śląsk Wrocław. Klub już się kontaktował z otoczeniem zawodnika".

Według naszych informacji - Śląsk faktycznie interesował się tym zawodnikiem, sondował jego sytuacje, podobnie jak wielu innych piłkarzy. Wbrew informacji na Transfermarkt - kontrakt Mrowki nie kończy się w tym roku, tylko w 2027. Dlatego jego pozyskanie przez Śląsk wydaje się mało realne, to zawodnik aktualnie poza możliwościami finansowymi klubu.

Jak udało nam się ustalić, jeśli Śląsk będzie chciał wydawać zimą jakieś pieniądze, będą to zawodnicy z formacji defensywnej. Aktualnie trener Jacek Magiera ma do dyspozycji trzech stoperów na ekstraklasowym poziomie - Łukasza Bejgera, Aleksa Petkova i Aleksandra Paluszka. Z przyczyn zdrowotnych nadal poza kadrą jest Konrad Poprawa, na którego szybki powrót chyba już nikt nie liczy. Na środku mógłby wytępować także Yehor Matsenko, który z konieczności został przesunięty na lewą stronę, ale jego zdolność do grania w roli stopera w ekstraklasie jest niewiadomą. Poza tym - wtedy powstałaby dziura na boku, którą Ukrainiec bardzo dobrze załatał.

ZOBACZ też: Klubowe rekordy na horyzoncie Exposito

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.