TRANSFERY: Młody piłkarz wypożyczony ze Śląska

29.06.2023 (17:05) | Kacper Cyndecki
uploads/images/2022/8/gerstensteinsawicki_62f763adba0c2.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Jak udało nam się ustalić Łukasz Gerstenstein zostanie wypożyczony do Stali Mielec. Młody piłkarz grał w ubiegłym sezonie głównie w rezerwach wrocławskiego klubu.  

Łukasz Gerstenstein to młody, utalentowany i perspektywiczny wahadłowy, który zadebiutował już w barwach WKS-u w ekstraklasie (z Rakowem 4:1, na wyjeździe). 18-latek przeniesie się na zasadach rocznego wypożyczenia do Stali Mielec, bez opcji wykupu. Zawodnik urodzony w Kowarach w ubiegłym sezonie rozegrał 24 spotkania w rezerwach klubu z Wrocławia oraz zanotował jedną asystę. Gerstenstein zdecydowanie wyróżniał się w barwach drugiej drużyny WKS-u i trenował nawet z pierwszym zespołem. 

Wypożyczenie młodego piłkarza może być podyktowane dużą konkurencją na prawej stronie boiska w drużynie z Wrocławia. Trenera Jacek Magiera ma tam teraz przecież do dyspozycji trójkę: Patryk Janasik, Martin Kocznkowski, Mateusz Żukowski. Kontrakt wahadłowego ze Śląskiem obowiązuje do czerwca 2024 roku. 

ZOBACZ też: Ile zarobił Śląsk w poprzednim sezonie za grę w ekstraklasie?

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.