TRANSFERY: Zylla może odejść

18.12.2023 (13:45) | Kacper Cyndecki
uploads/images/2022/9/zyllasawicki_6318d1c37cb51.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Podczas poniedziałkowego spotkania z dziennikarzami Jacek Magiera ujawnił, jak może wyglądać przyszłość Marcela Zylli. Czy kariera 23-letniego pomocnika w Śląsku dobiegała końca? 

Marcel Zylla dołączył do Śląska we wrześniu 2020 roku. Zawodnik wcześniej występował w rezerwach Bayernu Monachium. Pomocnik przychodząc do Wrocławia był jeszcze młodzieżowcem i między innymi dlatego trafił do stolicy Dolnego Śląska. Zylla w barwach Śląska rozegrał 35 meczów, zdobył dwie bramki oraz zanotował trzy asysty. Kariera 23-latka we Wrocławiu nie była usłana różami, bowiem przegrał rywalizację z Mateuszem Praszelikiem, a później doznał poważnego urazu. Po kontuzji pomocnik był nieco zapomniany, a trener Ivan Djurdjević zadecydował, że były gracz rezerw Bayernu zacznie występować w rezerwach. W drugim zespole WKS-u Zylla zagrał w 22 spotkaniach i strzelił trzy gole. 

Kontrakt Polaka z niemieckim obywatelstwem ze Śląskiem kończy się w czerwcu 2024 roku. Trener Jacek Magiera dał pomocnikowi wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu. Zylla w stolicy Dolnego Śląska spędził ponad trzy lata, a kibice mogą go wspominać z gola przeciwko Wiśle Kraków (23.10.2021) zakończonego wynikiem 5:0 dla Trójkolorowych. 

 

ZOBACZ też: Głosy z sieci: ''Magic Magiera nadal czaruje''

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.