Wołczek: Główną przyczyną porażki była strata piłki

24.10.2022 (12:00) | Marcin Sapuń
uploads/images/2022/10/wolczek_63563af786e3e.jpg

fot.: Rafał Sawicki

W niedzielne popołudnie drużyna Śląska II Wrocław przegrała na wyjeździe z Hutnikiem Kraków 0:2. Co do powiedzenia po meczu miał trener gości Krzysztof Wołczek?  

Krzysztof Wołczek: Nie cieszę się z porażki i nie gratuluje swoim piłkarzom. Jeśli chodzi o przebieg meczu, to w pierwszej połowie wydawało się, że kontrolujemy ją w zupełności. Wszystkie przestrzenie były tam, gdzie je zakładaliśmy w budowaniu gry. W fazie bronienia też nie mieliśmy większych problemów, chociaż dwóch środkowych obrońców otrzymało żółte kartki, więc nie działało to aż tak jakbyśmy chcieli w wysokiej obronie. Jak byliśmy nisko, przeciwnik nie mógł za wiele zrobić, nie byliśmy zdominowani by stosować zabieg gry niską obroną. 

Jedyna rzecz, która zawiodła to nasze utrzymywanie się przy piłce. Byliśmy nieprzygotowani zarówno przy golu i sytuacji na czerwoną kartkę, chociaż nie jestem do końca pewny, czy została słusznie pokazana. W tym momencie mecz został zepsuty, nie wiem czy przez sędziego, czy mojego zawodnika (Gerstensteina) i zespół, ale tak naprawdę mecz mógł się już wtedy zakończyć. Tak jak powiedziałem, główna przyczyną porażki była strata piłki i faza przejściowa. Przeciwnik tylko na to czekał. W pierwszej połowie nie daliśmy aż tylu możliwości, a po zmianie stron aż dwa razy, do tego jeszcze ta czerwona kartka i już było po meczu. 

źródło: Hutnik Kraków

ZOBACZ też: Hutnik Kraków - Śląsk II Wrocław 2:0. Porażka z czerwoną latarnią ligi (RELACJA)