Zapowiadamy i typujemy 23. kolejkę II ligi (KURSY)

18.03.2023 (10:00) | Marcin Sapuń
uploads/images/2021/5/rezerwy4_60a68c0ecc4ba.png

fot.: Paweł Kot

Po porażce 2:3 z Garbarnią Kraków, Śląsk II Wrocław spadł na ostatnie miejsce w tabeli. W sobotę przed podopiecznymi trenera Wołczka ciężki wyjazd do Elbląga. Które II ligi warto obserwować w ten weekend i jakie są nasze typy na 23. kolejkę?  

Górnik Polkowice - Stomil Olsztyn, sobota 18 kwietnia, godzina 13:00

Jedno jest pewne! Wynik tego meczu zniszczy serię jednej z drużyn, którą obserwujemy od początku 2023 roku. Polkowiczanie przegrali, a Stomil zremisował trzy ostatnie mecze. Górnik z zaledwie jednopunktową przewagą nad strefą spadkową na pewno nie będzie faworytem sobotniego spotkania. Stomil walczy o powrót do I ligi, a ewentualne zwycięstwo sprawi, że biało-niebiescy chociaż na chwilę zrównają się punktami z drugim KKS-em Kalisz. Jeśli podopieczni trenera Grabowskiego chcą utrzymać kontakt z czołówką po 23. kolejce, muszą pokusić o komplet punktów na Dolnym Śląsku. 


Olimpia Elbląg - Śląsk II Wrocław, sobota 18 kwietnia, godzina 15:00

Wrocławianie po ostatniej porażce zamykają ligową tabelę, a wyjazd do Elbląga będzie szansą na szybką rehabilitację, tym bardziej, że odkąd rezerwy Śląska grają w II lidze, nie przegrały jeszcze z Olimpią. Gospodarze tracą tylko jeden punkt do miejsca barażowego, a WKS dwa oczka do wyjścia ze strefy spadkowej. Więcej o meczu przeczytacie TUTAJ


Motor Lublin - Pogoń Siedlce, sobota 18 kwietnia, godzina 17:00 

To będzie spotkanie dwóch trenerów, których łączy jeden klub. Mowa oczywiście o Goncalo Feio (obecnym trenerze Motoru) i Marku Saganowskim (byłym szkoleniowcu Motoru). Żółto-biało-niebiescy pod wodzą Portugalczyka przegrali tylko jedno spotkanie w lidze (0:1 z Polonią Warszawa) i ze strefy spadkowej awansowali już na ósmą pozycję i niewykluczone, że zakręcą się jeszcze wokół strefy barażowej. W sobotę ekipie z Lublina postanowi wejść na drogę szybkiego ruchu Pogoń Siedlce, która w tabeli jest tuż za plecami Motorowców i nie przegrała sześciu ostatnich meczów w II lidze i na pewno nie podda się bez walki. 


PLAN 23. KOLEJKI II LIGI ORAZ KURSY LV BET Z NASZYMI TYPAMI
(kliknij w obrazek, by sprawdzić aktualne kursy)

LV Bet posiada zezwolenie na zakłady. Hazard wiąże się z ryzykiem, a udział w nielegalnych grach jest karalny. Dozwolone dla osób powyżej 18 roku życia. 

ZOBACZ też: Walec spod Jasnej Góry (PODCAST)