Zapowiadamy i typujemy 32. kolejkę II ligi (KURSY)

19.05.2023 (12:00) | Marcin Sapuń
uploads/images/2021/5/rezerwy4_60a68c0ecc4ba.png

fot.: Paweł Kot

Już w ten weekend możemy poznać pierwszy zespół, który uzyska awans do I ligi i pierwszych spadkowiczów. Które mecze warto śledzić w dniach 19-21 maja?  

Zagłębie II Lubin - Górnik Polkowice, sobota 20 maja, godzina 15:00 

Dzięki dwóm zwycięstwom z rzędu, Miedziowi uciekli ze strefy spadkowej, ale nad piętnastym Górnikiem ma zaledwie jeden punkt przewagi. W sobotę dojdzie do pojedynku, który może pozwolić polkowiczanom wydostać się z miejsca zagrożonego degradacją. Jednak ewentualne zwycięstwo Miedziowych może przybliżyć ich jeszcze bardziej do występów w II lidze w kolejnym sezonie i automatycznie utrudnić walkę pozostałym zespołom o ligowy byt. Górnik w ostatnich dwóch meczach zdobył jeden punkt, ale tydzień temu przegrał zaledwie 0:1 z wiceliderem Kotwicą Kołobrzeg. Niestety na niekorzyść zielono-czarnych przemawia słabe punktowanie na wyjeździe. Górnik nie wygrał aż trzynastu ostatnich spotkań na obcym stadionie. Jeśli polkowiczanie mogą na kogoś liczyć w końcówce sezonu, na pewno takim zawodnikiem jest Arkadiusz Piech, który w ostatnich pięciu meczach zdobył cztery bramki. 


Polonia Warszawa - Olimpia Elbląg, sobota 20 maja, godzina 19:11 

Już w sobotę Czarne Koszule mogą przypieczętować awans do I ligi. Stanie się tak jeśli Polonia Wygra swoje spotkanie, ale nawet przy remisie lub porażce sukces będzie możliwy. W pierwszym i drugim przypadku istotny będzie wynik w meczu Stomilu Olsztyn, którego drużyna nie może wygrać. W spotkaniu z Olimpią Elbląg, Polonię Warszawa można śmiało nazwać faworytem. Tym bardziej, że Olimpia przegrała oba ostatnie spotkania i wypadła ze strefy barażowej. i traci już sześć oczek do szóstego KKS-u Kalisz. Dlatego też zerowy dorobek w stolicy może pogrzebać jakiekolwiek szanse ekipy z północy Polski. 


Wisła Puławy - Śląsk II Wrocław, niedziela 21 maja, godzina 18:00 

Wrocławianie po ostatniej porażce z rezerwami Lecha Poznań utrudnili sobie walkę o utrzymanie, ale wciąż mają na nie szanse. Jest tylko jeden warunek: punktowanie w każdym z najbliższych trzech spotkań. W niedzielę podopieczni Krzysztofa Wołczka zmierzą się z najtrudniejszym rywalem z całej trójki - Wisłą Puławy. Zespół Mariusza Pawlaka zajmuje obecnie piątą lokatę, która jest premiowana grą w barażach. W ostatniej kolejce puławianie niespodziewanie ograli wysoko Stomil Olsztyn 3:0, ale nie tak dawno zdarzyła im się również wpadka i porażka 0:1 z Górnikiem Polkowice. Bolączką Śląska w rundzie wiosennej są właśnie spotkania wyjazdowe. WKS przegrał wszystkie pięć spotkań poza Oporowską, a teraz przed nimi prawdziwy test jeśli chcą pozostać w II lidze. 


PLAN 32. KOLEJKI II LIGI ORAZ KURSY LV BET Z NASZYMI TYPAMI
(kliknij w obrazek, by sprawdzić aktualne kursy)

LV Bet posiada zezwolenie na zakłady. Hazard wiąże się z ryzykiem, a udział w nielegalnych grach jest karalny. Dozwolone dla osób powyżej 18 roku życia.

ZOBACZ też: Amp Futbol: Chrharh show. Historyczny występ Śląska