Aleks Petkow na dłużej w Śląsku Wrocław

21.02.2024 (18:15) | Marcin Sapuń
uploads/images/2024/2/aleks_65d62f9d4a9ba.jpg

fot.: Adriana Ficek/slaskwroclaw.pl

Na kilka dni przed starciem Śląska z Lechem, umowę z wrocławskim klubem przedłużył czołowy obrońca - Aleks Petkow. Bułgar dołączył do WKS-u latem i praktycznie z miejsca stał się jednym z liderów ekipy Jacka Magiery.  

Aleks Petkow to jeden z przedsezonowych nabytków Śląska Wrocław. 24-latek na początku lipca podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o dwa lata. Bułgar od razu wskoczył do podstawowej jedenastki Wojskowych i z miejsca stał się jednym z liderów wrocławskiej defensywy. Przez wielu ekspertów był również wymieniany wśród najlepszych środkowych obrońców rundy jesiennej. 

Petkow w obecnym sezonie wystąpił we wszystkich 22 meczach (Ekstraklasa + Puchar Polski) i zaliczył też jedną asystę. Po wyjątkowej urody prostopadłym podaniu od Aleksa bramkę przeciwko Widzewowi Łódź zdobył Matias Nahuel Leiva. Mierzący 193 wzrostu piłkarz bardzo dobrze wywiązywał się z defensywnych zadań, dzięki czemu Śląsk po 21. kolejkach może pochwalić się najszczelniejszą obroną w lidze (tylko siedemnaście straconych goli). 

W związku z rozegraniem odpowiedniej liczby spotkań, kontrakt 24-latka automatycznie przedłużył się do 30 czerwca 2026 roku.

- Przychodziłem do Śląska z nadzieją, że to dobre miejsce do rozwoju i się nie myliłem. Cieszę się, że zostaje tutaj na dłużej. Mocno zżyłem się zarówno z kolegami z zespołu, jak i kibicami, na których zawsze można liczyć. Dam z siebie wszystko

- mówi Petkow. 

- Gdy przeprowadzaliśmy transfer Aleksa, to wykazywał on wszystkie cechy, których poszukiwaliśmy u środkowego obrońcy. To silny i waleczny zawodnik, który dodatkowo potrafi dobrze wyprowadzać piłkę. Jesteśmy zadowoleni z tego ruchu i liczymy, że Aleks dalej będzie ostoją naszej defensywy

- tłumaczy David Balda, dyrektor sportowy wrocławian.

Aleks Petkow to kolejny podstawowy zawodnik po Rafale Leszczyńskim, Petrze Schwarzu, Matiasie Nahuelu i Piotrze Samcu-Talarze, który zostaje ze Śląskiem na kolejne lata.  

ZOBACZ też: FUTSAL: Po raz pierwszy dwa razy na tarczy

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.