Centrum Kibiców Śląska Wrocław. Co czeka na odwiedzających?

04.03.2024 (19:00) | Marcin Sapuń
uploads/images/2024/3/image00009_65e5e3a62fe4f.jpeg

fot.: Adam Mokrzycki

W poniedziałek przedpremierowo odwiedziliśmy nowe Centrum Kibiców Śląska Wrocław przy ulicy Piłsudskiego 44. Uroczyste otwarcie zaplanowano dzień później, 5 marca o godzinie 15:00. Co przygotował klub dla fanów w nowym, śląskowym miejscu?  

Po wyspach kibica i fanshopach, przyszedł czas na nowy punkt na śląskowej mapie obiektów, gdzie kibice mogą nabyć oficjalne produkty WKS-u, a dodatkowo zacieśniać relację z piłkarzami i trenerami. To Centrum Kibiców Śląska Wrocław, który już we wtorek zostanie uroczyście otwarte przy ulicy Piłsudskiego 44. 

Lokal o powierzchni około 100 m² (w tym 80 m² dostępna dla wszystkich) znajduje się tuż przy przystanku tramwajowym "Arkady Capitol" i w odległości około 1 km od ścisłego centrum miasta, czyli rynku. Prace nad tworzeniem centrum rozpoczęły się jeszcze w zeszłym roku, a z każdym kolejnym tygodniem, nabierało ono zielono-biało-czerwonych kształtów. W końcu pod koniec lutego, miejsce to zostało oddane do użytku. Jak wygląda? 

SKLEP I MIEJSCE SPOTKAŃ

Centrum Kibiców Śląska Wrocław składa się z dwóch części: sprzedażowej oraz integracyjnej. Pierwsza z nich to profesjonalny sklep z klubowym asortymentem (m.in. bluzy, koszulki, szaliki) i dwoma przymierzalniami (czego bardzo brakowało), gdzie kibice będą mogli nabyć m.in. koszulki, czy bluzy Śląska, ale również bilety na domowe mecze zespołu. 

- Będziemy robić wszystko, by z miesiąca na miesiąc przybywało coraz więcej gadżetów, związanych ze Śląskiem. Chcemy stworzyć miejsce, które będzie pozytywnie kojarzyło się kibicom i do którego będą chętnie wracać

- mówi Patryk Załęczny, prezes wrocławskiego klubu. 

Druga strefa będzie pełnić funkcje społeczne. Znajduje się w niej m.in. telewizor oraz kilkanaście miejsc siedzących. To właśnie tam będą odbywać się cykliczne spotkania fanów z piłkarzami i trenerami, a pierwsze z nich, jeszcze w tym miesiącu dla wyselekcjonowanej grupy. 

- W jaki sposób ta grupa zostanie wybrana? To jeszcze słodka tajemnica, natomiast planujemy, by rozwiązać to jawną drogą, na przykład w formie konkursu. Liczymy na to, że będziemy mogli często spotykać się z naszymi kibicami

- kontynuuje Załęczny. 

Jak udało nam się dowiedzieć, w planach jest możliwość personalizacji wybranej koszulki meczowej w stacjonarnym punkcie, właśnie przy ul. Piłsudskiego. Póki co, taka usługa nie będzie jeszcze możliwa. Jeśli omawiamy już temat trykotów, od 5 marca do sprzedaży trafią zielone koszulki Śląska w wersji kobiecej

KTO ODWIEDI CENTRUM W DNIU OTWARCIA?  

Jak już zostało wspomniane, uroczyste otwarcie Centrum Kibiców zaplanowano na wtorek, 5 marca o godzinie 15:00. Swoją obecność zapowiedział nie tylko prezes Załęczny, ale również trener Wojskowych Jacek Magiera. Nie zabraknie również piłkarzy i piłkarek Śląska, których kibice będą mogli spotkać między godziną 15 a 20 (m.in. Jehora Macenkę, Simeona Petrowa, czy Mateusza Żukowskiego). 

Centrum Kibiców Śląska Wrocław będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 20:00, w soboty natomiast od 10:00 do 18:00. Dla kibiców, którzy byli obecni na ostatnim spotkaniu z Widzewem Łódź, klub przygotował rabat 20% na pierwsze zakupy przy ul. Piłsudskiego 44 (ważny do końca marca). 

fot.: Adriana Ficek/slaskwroclaw.pl

ZOBACZ też: Frekwencja na Śląsku. Zwycięstwo w aurze świetnej atmosfery

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.