Co słychać u zgód?

12.09.2023 (06:00) | Franciszek Wiatr
uploads/images/2023/8/cats_64e492207333c.jpg

fot.: Paweł Kot

Zmiana trenera, sparingi oraz zgrupowanie. Jak Lechia Gdańsk, Miedź Legnica, Motor Lublin, Ferencvaros i Slezsky Opaa wykorzystały przerwę reprezentacyjną? 

FERENCVAROS

Fradi nie tracili czasu i dokonali zmiany na stanowisku trenera pierwszej drużyny! Dotychczasowy trener Csaba Mate, został zastąpiony przez legendę piłki nożnej, Serba Dejana Stankovica, który jest jedną z ikon Interu Mediolan. Pod profilem w mediach społecznościowych drużyny z Budapesztu spotkało się to ze sporym niezadowoleniem. Nowy trener zadebiutuje już 16.09. w pucharze Węgier.

  • następny mecz: 16.09 – Puchar Węgier: RSE Nagyecsed – Ferencvaros

LECHIA GDAŃSK

Gdańszczanie wykorzystali tę przerwę na, krótkie zgrupowanie, na które pojechali do Gniewna. Tam drużyna skupiła się na zgrywaniu się, gdyż Lechia dokonała wielu wzmocnień w letnim okienku i ewidentnie drużynie wciąż brakuje chemii. Najnowszym zawodnikiem Lechii został utalentowany australijski pomocnik Louis D’ Arrigo. Mecz z Odrą może być przełomowy dla gdańskiej drużyny.

  • następny mecz: 16.09 – Odra Opole – Lechia Gdańsk

MIEDŹ LEGNICA

Miedzianka zagrała sparing z drużyną z ekstraklasy, którą była Warta Poznań. Najpierw bramkę na 1:0 strzelił Nemanja Mijusković, a na 2:0 podwyższył Stanclik. Dobra forma Miedzi z ligi została podtrzymana i kolejna wygrana działa budująco, aby Miedź dalej była niepokonana w lidze.

  • następny mecz – 17.09. – Arka Gdynia - Miedź Legnica

MOTOR LUBLIN

Motorowcy pojechali na sparing do Warszawy, do niedawnego ligowego rywala, jakim była Polonia Warszawa. Mecz został rozegrany w formule 4x30 minut. Po pierwszej godzinie prowadziła Polonia, a w następnej “połowie” Motor wyrównał i mecz zakończył się wynikiem 1:1. Jeżeli rycerze Koziego Grodu wygrają następny mecz, podwyższą swoją przewagę nad szóstym miejscem, do 6 pkt.

  • następny mecz – 17.09. – GKS Tychy – Motor Lublin

SFC OPAWA

Opawa nie rozegrała żadnego sparingu, nie zmieniła trenera, aczkolwiek przeprowadziła kilka transferów. Z klubu odszedł Samuel Sigut oraz na wypożyczenie odszedł Radim Dostal. Do klubu natomiast trafił Jakub Rezek oraz Jaroslav Malek. Oby nowi zawodnicy pomogli Slezskiemu nadrobić punkty do strefy barażowej.

  • następny mecz – 15.09. – SFC Opawa – Dukla Praga

ZOBACZ też: Załęczny: Dobry menadżer potrafi zarządzać. Potrafię to robić (WYWIAD)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.