Debiut Schwarza w reprezentacji Czech, Gretarsson w finale Baltic Cup

17.11.2022 (06:00) | Marcin Sapuń

Petr Schwarz w środowy wieczór zadebiutował w reprezentacji Czech w towarzyskim spotkaniu z Wyspami Owczymi (5:0). Pomocnik Śląska Wrocław rozegrał całą drugą połowę. W dobrym nastroju jest również Daniel Gretarsson. Pomimo tego, że mecz z Litwą przesiedział na ławce rezerwowych, reprezentacja Islandii awansowała do finału towarzyskiego turnieju Baltic Cup (0:0 po dogrywce).

31 października trener Jaroslav Silhavy ogłosił szeroką kadrę na mecze towarzyskie z Wyspami Owczymi (16 listopada) i Turcją (19 listopada). Tydzień później nazwisko 31-latka znalazło się również w wąskiej kadrze reprezentacji Czech. Dla Schwarza było to pierwsze powołanie do seniorskiej kadry narodowej. Wszyscy kibice WKS-u trzymali kciuki za upragniony debiut i udało się! Pomocnik Śląska wszedł na boisko tuż po przerwie i rozegrał całą drugą część spotkania, a jego drużyna gładko wygrała 5:0.

Z kolei półfinałowy mecz z Litwą w towarzyskim turnieju Baltic Cup oglądał z poziomu ławki rezerwowych obrońca Trójkolorowych Daniel Gretarsson. Reprezentacja Islandii po serii rzutów karnych (6:5, 0:0 po dogrywce) awansowała do finału, gdzie czeka na nią już Estonia (mecz odbędzie się 19 listopada).