Fornalik: Pragmatyzm dał nam zwycięstwo

28.01.2023 (23:55) | Kacper Cyndecki
uploads/images/2023/1/fornalikkzaglebie_63d587e883478.jpg

fot.: Marcin Folmer

Tuż po meczu Śląsk - Zagłębie, wygranym przez Miedziowych 3:0 w konferencji prasowej wziął udział trener gości Waldemar Fornalik.  

Wygrana w derbach 3:0 nie zdarza się często, więc jesteśmy dumni z drużyny. W dzisiejszym meczu graliśmy konsekwentnie w defensywie, cierpieliśmy na boisku podczas niektórych faz spotkania, ale zostało nam to wynagrodzone trzema punktami. Nie popadamy w hurraoptymizm, bo wiemy w jakiej nadal znajdujemy się sytuacji. Różnice punktowe nie są duże. Nie chcemy zachłysnąć się tym zwycięstwem. 

Jak ocenia pan to spotkanie? Według trenera Śląska wrocławianom zabrakło dziś szczęścia, czy podziela pan jego zdanie?

Nie zgadzam się, Śląsk miał mało sytuacji, byliśmy pragmatyczni i dało nam to zwycięstwo. Na pewno bramka, która mogła paść z rzutu karnego, podwyższyłaby ciśnienie tego meczu. 

Jak oceni pan występ Rafała Adamskiego?

Jego profil pasował nam do tego meczu. Potrafi wyjść na wolne pole, jest silny. Wystawienie go w pierwszym składzie było dla nas oczywistym wyborem. 

Czy duet Bohar - Zivec może znowu dawać Zagłębiu bramki, jak widzi pan ich role w zespole?

Niczego nie wykluczam, jest duża konkurencja, więc wszystko może się wydarzyć.

Czy Tomasz Pieńko może wywalczyć miejsce w pierwszym składzie?

Młodych zawodników trzeba wprowadzać stopniowo. Gdyby Pieńko grał od początku najpewniej nie bylibyśmy tak zadowoleni z jego występu. Chcemy najpierw spokojnie się utrzymać, a potem śmielej stawiać na młodzież z akademii. 

Spalacz tłuszczu dla sportowców - jaki wybrać?

ZOBACZ też: Blamaż w derbach na otwarcie rundy. Śląsk na deskach (RELACJA)