Głosy z sieci: ’’Wola walki i chęć zwycięstwa’’

19.09.2023 (06:00) | Kacper Cyndecki
uploads/images/2023/9/glosy_6508746783192.jpg

fot.: Paweł Kot

W ramach "Głosów z sieci" prezentujemy Wasze najciekawsze przemyślenia po wygranym przez Śląsk meczu z Puszczą (3:1). Dużo komentarzy wskazuje na to, że WKS wreszcie pokazał wole walki, której niekiedy brakowało.  

WKS w pierwszej połowie spotkania z Puszczą grał dość mizernie. Wrocławianie niby grali dwójką napastników, ale tak naprawdę to oddali tylko jeden groźny strzał na bramkę gospodarzy. W drugiej części meczu oraz szczególnie końcówce Śląsk zagrał kapitalnie, zdobył trzy bramki i wrócił do Wrocławia z kompletem punktów. Jak Wy, kibice WKS-u oceniacie ten mecz?

"Niech sen się nie kończy. Bardzo dobry trening mentalny i taktyczny. Egzamin z niego zdany na szóstkę. Przegrywamy do 80. minuty i wychodzimy na 3:1. Rewelacja.  Założenia w pierwszej połowie według trenera zostały spełnione, miał swój pomysł na Zohore, może żeby zmęczyć przeciwnika?. Nieco brakowało zrywu w środku boiska, napędzania do przodu. Erik Exposito odcięty przez część meczu od piłek. Za to wypracowaliśmy dwa rzuty karne i niezłą akcję przy bramce Buraka Ince, oby doszedł do formy i obudził swój talent. Więcej nie powiem, bo Canal + zafundował nam czarny obraz na odbiornikach. Brawo za 10. minut demolki Śląsku. „Przekonałem się nie raz, nie ma co wychodzić z kina póki trwa seans”."

- Michał Staś na Facebooku. 


"Widać, że trener Magiera to fachowiec, układa wszystko tak, aby trybiki się zazębiały i mam nadzieję, że trzon drużyny będzie stały przez kilka lat bo gdy będziemy wymieniać 80% zawodników co sezon to nic z tego nie będzie i nawet najlepszy trener na świecie nic nie osiągnie, gdy tak się będzie działo.  Magiera działa twardo i solidnie, nie chcesz grać, chcesz imprezować i zapuszczać się to pamiętaj, że Śląsk to nie twoja drużyna i nie ma tu miejsca dla ciebie. Jeżeli Śląskiem rządzić będą ludzie, którzy mają klub w sercu, są zawodowcami i znają się na sportowym biznesie to klub będzie się piął coraz wyżej, to jest podstawa, bo drenowanie klubu zawsze kończy się dramatem."

Marek Miskiewicz na Facebooku. 


"Najważniejsze jest to, że wygrali mecz, w którym nie szło im najlepiej. Wreszcie można ich pochwalić za wolę walki do końca."

Marcin Pokładek na Facebooku.


"Magia Magica. Ten wycinek sezonu pokazuje,  ile znaczy glowa. Plus dobrze przepracowany okres przygotowawczy i kapitan w formie pilkarskiej oraz mentalnej."

- użytkownik @Cro_AEspresso na Tweeterze. 


"Widać, że drużynie wreszcie zależy na dobrym wyniku. Walka do końca i klątwa beniaminka w końcu przełamana. Wreszcie możemy być dumni, niech to trwa."

- Patryk Bednarz na Tweeterze.


"Wspaniała gra Śląska, tego właśnie oczekiwaliśmy od drużyny Jacka Magiery. Na plus też Erik Exposito, który jest idealnym piłkarzem w idealnym miejscu i czasie. "

- Dorian Ciszewski na Tweeterze. 

ZOBACZ też: Śląsk liderem. Co stoi za przemianą drużyny Jacka Magiery?

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.