Gwiazda Piasta pod lupą eksperta: Damian Kądzior

16.09.2022 (12:00) | Karol Bugajski
uploads/images/2022/9/kadzior_63220b06baf59.jpg

fot.: Paweł Kot

Przed każdym ligowym meczem Śląska dziennikarza piszącego o naszym najbliższym rywalu zapraszamy do oceny najważniejszego zawodnika zespołu. Zanim rozpocznie się piątkowe starcie z Piastem, dziennikarz Radia Katowice Tadeusz Musioł mówi nam o pomocniku gliwiczan Damianie Kądziorze. 

- Ten jego niedoszły letni transfer do Lecha Poznań to była jakaś ciekawa gra z jednej i drugiej strony. Piast podbijał cenę, mistrz Polski najpierw zaniżał, a kiedy w końcu dał cenę, jakiej oczekiwali w Gliwicach okazało się, że Kądzior przedłuża kontrakt z dotychczasowym pracodawcą - mówi nam Tadeusz Musioł.

Jego zdaniem, w zawodniku nie ma rozczarowania związanego z brakiem transferu do Lecha lub innego klubu. - W Piaście chyba doskonale wiedzieli z czym mają do czynienia, to znaczy Kądzior jest na tyle dobrym zawodnikiem, że warto za wszelką cenę go zatrzymać. Dogadali się, porozumieli, Damian podobno sam powiedział, że nie chciałby zmieniać środowiska, co też jest ważne - podkreśla dziennikarz Radia Katowice.

- Po podpisaniu nowego kontraktu ma stabilizację i pewność gry. Trener Waldemar Fornalik zna jego umiejętności, a Kądzior świetnie się odnalazł w tej drużynie, jego noga jest ułożona perfekcyjnie. Piast na niego mocno liczy, co najlepiej pokazał ostatni mecz w Zabrzu (3:3), kiedy uczestniczył przy każdej bramce swojego zespołu - przypomina ekspert.

Jak podkreśla, Kądzior jest znakomicie wkomponowany w grę Piasta. - Dziwię się tylko rywalom, że nie odczytali jeszcze tego, jak ważne, by zatrzymać tego zawodnika w meczach przeciwko gliwiczanom. Przy dośrodkowaniach ze stałych fragmentów nie jest to oczywiście takie proste, natomiast jest przecież bardzo pożyteczny także po akcjach. Kądzior często szarpie, próbuje, daje radę, ale do swoich dośrodkowań musi mieć też wykonawców. A ci zaczynają się pojawiać, jak choćby Kamil Wilczek - kończy nasz rozmówca z Gliwic.

DAMIAN KĄDZIOR (ur. 16.06.1992)

Debiut w ekstraklasie: Wisła Kraków - Jagiellonia 0:0, 20.10.2012

W tym sezonie: 8 meczów - 2 gole, 5 asyst

W Piaście ogółem: 44 mecze - 9 goli, 13 asyst

W ekstraklasie ogółem: 80 meczów - 17 goli, 19 asyst

Aktualna wartość według Transfermarkt: 1,4 miliona euro

ZOBACZ też: ''Prawdziwą twarz pokażą po kadrze'' (OPINIA EKSPERTA)