Kadrowiczki i kadrowicze w akcji (RAPORT REPREZENTACYJNY)

03.02.2023 (15:00) | Jacek Bratek
uploads/images/2023/2/c_63dd0ee8bd2dd.jpg

fot.: Mateusz Cegliński

W ostatnich dniach zanotowaliśmy sporo występów młodych zawodników i zawodniczek Śląska w reprezentacji Polski. Wspominaliśmy o powołaniu czterech graczy Śląska do kadry U-15. Cztery zawodniczki kobiecej sekcji Śląska (Katarzyna Musiałowska, Kinga Klimczak, Krystyna Flis i Oliwia Związek) wzięły udział w turnieju UEFA Development U-17. Poniżej raport reprezentacyjny. 

Reprezentacja chłopców U-15 rozegrała dwa mecze z rówieśnikami z Hiszpanii. Oba zakończyły się porażkami Polaków. W pierwszym Hiszpanie wygrali 3:0, a cała czwórka wyszła w podstawowym składzie. Siniawski zagrał 61 minut, reszta zaliczyła cały mecz.

Kolejny mecz zakończył się porażką 1:4. Cały mecz rozegrał Cegliński, w wyjściowym składzie pojawił się Korzeniowski, który na boisku spędził 75 minut. Po przerwie na murawę wszedł Siniawski, a w 69. minucie Kaszub.

Na zdjęciu od lewej: Dawid Korzeniowski, Jakub Kaszub, Olivier Siniawski, Mateusz Cegliński


Reprezentacja Kobiet U-17 rozegrała trzy mecze. W wygranym 3:0 z Liechtensteinem meczu Kinga Klimczak zagrała 60 minut, Oliwia Związek 45, Krystyna Flis 45, a Katarzyna Musiałowska 30 minut. W spotkaniu, w którym padł bezbramkowy remis z Portugalią cała czwórka wyszła w podstawowym składzie. Wreszcie w meczu ze Szkocją (2:1 dla Polski) Klimczak, Flis, Związek zaliczyły po 45 minut, a Musiałowska 15. Jedną z bramek dla Polski zdobyła Oliwia Związek.


W najbliższym czasie możemy spodziewać się kolejnych występów graczy Śląska. Męska reprezentacja U-17 przebywa obecnie w Hiszpanii, gdzie rozegra trzy mecze. Szansę na występy mają Karol Borys i Krzysztof Kurowski.


Z kolei na zgrupowanie żeńskiej reprezentacji Polski U-17 tym razem powołane zostały Gabriela Lewicka, Katarzyna Musiałowska, Dominika Szkwarek i Magdalena Półrolniczak.

ZOBACZ też: Kłopoty zdrowotne Śląska (AKTUALIZACJA)