MŁODZIEŻ: Kolejne powołanie do reprezentacji Polski

02.02.2023 (20:00) | Jacek Bratek
uploads/images/2022/11/cats_636d283cbe20c.jpg

fot.: pzpn.pl

Niedawno informowaliśmy o powołaniach do reprezentacji Polski U-15 czterech utalentowanych zawodników Śląska. Powołanie do reprezentacji Polski U-17 otrzymał też ponownie Karol Borys. Dość nieoczekiwanie dodatkowe powołanie otrzymał też junior Śląska Krzysztof Kurowski. Będzie to szansa na debiut, choć nie jest to jego pierwszy kontakt z kadrą. W październiku 2021 wraz z Borysem i Wiktorem Sierdą był powołany na zgrupowanie reprezentacji Polski U-16. 

Zgrupowanie kadry prowadzonej przez Marcina Włodarskiego również odbędzie się w Hiszpanii, a w jego trakcie Polska rozegra w La Nucii trzy sparingi - Norwegią (5 lutego), Belgią (7 lutego) oraz Szwecją (9 lutego). Sylwetkę Karola przedstawialiśmy po jego debiucie w ekstraklasie.

Krzysztof Kurowski jest wychowankiem Śląska, reprezentantem bardzo ciekawego rocznika 2006. To z tej drużyny pochodzą m.in. Karol Borys, aktualny lider strzelców CLJ U-17 Wiktor Benedyktowicz czy grający już w CLJ U-19 Bartosz Kosiba. Kurowski po ukończeniu wieku młodzika trafił do Olympic Junior Wrocław. Tam szybko złapał dobrą formę i wiosną 2021 wrócił do Śląska. Szybko przeskoczył do wyższej kategorii wiekowej. W bieżącym sezonie grał na zmianę w Centralnej Lidze Juniorów U-17 i U-19. Dodatkowo trenował z rezerwami, ale nie licząc sparingów nie seniorski debiut wciąż przed nim.

Krzysztof Kurowski jest uniwersalnym zawodnikiem. Zaczynał jako gracz ofensywny, strzelał sporo goli. Ostatnio grywa zarówno jako skrzydłowy jak i boczny obrońca.

W drużynie rezerw występuje dwa lata starszy brat Krzysztofa Miłosz, drugi strzelec drużyny w rundzie jesiennej (4 gole). Wielu redaktorów myli obu braci zamieniając ich w relacjach lub podając tylko nazwisko. Dla właściwej identyfikacji zapraszamy na łamy Śląsknetu.

ZOBACZ też: Muzeum Śląska w budowie. Kiedy otwarcie?