Kozub: Zwycięstwa budują pewność siebie

23.01.2024 (13:50) | Marcin Sapuń / Marcin Polański
uploads/images/2024/1/DSC_8152_65af63ec02312.JPG

fot.: Marcin Polański

Po wygranej z NK Domzale (2:1), o komentarz dotyczący sparingu poprosiliśmy drugiego trenera Śląska Wrocław, Pawła Kozuba. "Każdy zwycięski wynik jest dla nas bardzo cenny" - mówi szkoleniowiec.  

W ostatnim sparingu w Chorwacji szansę dostali zawodnicy, którzy ostatnio mało grali. Rozumiem, że takie było od początku podejście sztabu?

Głębia składu jest bardzo ważna. Przede wszystkim był to zespół młody, zawodnicy z pierwszej połowy to przede wszystkim roczniki 2007, 2006, 2004 i dlatego też otrzymali swoją szansę. Myślę, że możemy być zadowoleni z intensywności, wyniku. Mecz miał różne momenty, ale druga połowa bardziej wyrównana, ale udało się ostatecznie wygrać. 

Czy w szatni czuć było jeszcze zwiększoną chęć wygranej? Ostatnie dwa sparingi skończyły się porażkami, były trochę na styku, a nie udało się ich nawet zremisować

Tak, to zawsze coś budującego. Zwycięstwa są fundamentem do budowy pewności siebie, dobrej aury wokół zespołu. Każdy zwycięski wynik jest dla nas bardzo cenny. 

Stałe fragmenty to na pewno siła Śląska podczas tegorocznych sparingów. Dwa rzuty karne, gol po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Cieszy chyba najbardziej to, że to efekt ćwiczonych elementów podczas przygotowań, prawda? 

Jest to element gry, bardzo ważny. To wartość dodana, coś przygotowanego i modelowo wypracowane. To oczywiście cieszy, tak samo precyzja, czy siła Daniela Łukasika sprawiła, że w taki właśnie sposób Śląsk objął prowadzenie. 

Przed wami jeszcze jeden sparing podczas zagranicznego zgrupowania. W sobotę zagracie z Salzburgiem. Czy to będzie ostatni test przed ligą? Czy możemy spodziewać się podstawowej jedenastki? 

Jedenastka, która w sobotę rozgra mecz, intensywnie trenowała w ostatnich godzinach. Mikrocykl jest trochę inny, ale skonstruowany tak, by każdy piłkarz wybiegał swoją liczbę minut, a intensywność była wyrównana. 

Rozmawiał Marcin Polański 


Partnerami wyjazdu Śląsknetu do Chorwacji są firmy Acana i Uniwer-Trans

 

ZOBACZ też: Borys: Opaska kapitańska to dla mnie wyjątkowy moment

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.