Kto był #SuperPiłkarzem meczu? (WYNIKI)

09.04.2021 (18:42) | Krzysztof Banasik

Pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera dał Śląskowi pierwsze wyjazdowe zwycięstwo od 28 listopada. Seria pięciu spotkań w delegacji bez wygranej została przerwana. Kto Waszym zdaniem zasłużył na indywidualne wyróżnienie po spotkaniu z Jagiellonią Białystok? Poniżej prezentujemy wyniki głosowania.

Jedyną bramkę w wygranym 1:0 (1:0) spotkaniu w Białymstoku zdobył Erik Exposito, ale Hiszpan zajął dopiero... dziewiąte miejsce! Na trzecim stopniu podium uplasował się Mateusz Praszelik, który zaliczył przy trafieniu Exposito asystę. Trzy lata przerwy od gry w ekstraklasie nie przeszkodziły Konradowi Poprawie w solidnej grze i zdobyciu drugiego miejsca.

Najwięcej Waszych głosów zdobył jednak Michał Szromnik, który po raz kolejny popisywał się świetnymi interwencjami, zachowując w swoim czwartym występie drugie czyste konto. Tak pisaliśmy o nim w "Plusach i minusach":

Były bramkarz Chrobrego Głogów pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie, gdy niespodziewanie wskoczył między słupki na trzy ostatnie mecze ubiegłego roku. Jego szansa wówczas wynikała z problemów zdrowotnych Matusa Putnockiego i gdy Słowak wrócił do pełni sił, Szromnik musiał pogodzić się z problemem na ławkę – w wielkanocny poniedziałek los do Polaka uśmiechnął się jednak po raz kolejny, a ten znowu spisał się na medal. Nie ma wątpliwości, że gdyby nie bramkarz, Śląsk nie wygrałby w debiucie trenera Jacka Magiery. Szromnik w Białymstoku miał do obrony cztery strzały (więcej niż jego vis-a-vis), a co ciekawe wszystkie w drugiej połowie. Im bliżej końca meczu, tym golkiper wrocławian był coraz bardziej zapracowany, a kluczową interwencję zanotował już w doliczonym czasie, gdy kapitalnie odbił mokrą od ulewnego deszczu piłkę uderzoną przez Tarasa Romanczuka.