Kto posędziuje z Rakowem?

Kto posędziuje z Rakowem?

fot.:

Już w niedzielne popołudnie w akcji zobaczymy piłkarzy Śląska i Rakowa. Do tego spotkania została oddelegowana doświadczona trójka sędziowska na czele z arbitrem, pod którego okiem wrocławianie w tym sezonie wygrali już jedno spotkanie.



 

Rozjemcą meczu 7. kolejki ekstraklasy pomiędzy Śląskiem Wrocław a Rakowem Częstochowa będzie urodzony w angielskim Hereford Tomasz Musiał, który w poprzedniej ligowej edycji powrócił do prowadzenia spotkań po problemach zdrowotnych. W tym sezonie syn znanego reprezentanta Polski miał już okazję gwizdać w wygranym starciu WKS-u z Pogonią (2:1). Ogólnie, w trwających rozgrywkach sędziował w czterech meczach, w których pokazał 19 żółtych kartek i jedną czerwoną (za dwie żółte). Podyktował także dwa rzuty karne.

Jego doświadczenie w meczach z udziałem Śląska jest nieporównywalne do tego z udziałem gości z Częstochowy. W meczach zielono-biało-czerwonych sędzia Musiał uczestniczył już 35 razy, z czego 16 spotkań wrocławianie wygrali, 10 przegrali, a 9 zremisowali.  Z kolei dla Rakowa pochodzących z dawnej stolicy Polski arbiter posędziuje dopiero ósmy raz (po raz ostatni w wygranym przez Medaliki 1:0 półfinałowym starciu Pucharu Polski z Legią w poprzednim sezonie).

Pierwszy gwizdek Tomasza Musiała na stadionie przy alejach Śląskich we Wrocławiu już w niedzielę, 28 sierpnia, o godzinie 15:00.


Pełna obsada sędziowska meczu Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa:

Sędzia główny: Tomasz Musiał

Asystenci: Sebastian Mucha i Jakub Ślusarski

Sędzia techniczny: Marcin Kochanek

VAR: Paweł Raczkowski

AVAR: Radosław Siejka

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet w Google News. Śledź nas też na WhatsAppie, Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.