Magiera: Cieszymy się z miejsca, w którym dziś jesteśmy

08.12.2023 (10:45) | Marcin Sapuń
uploads/images/2023/8/Img947_64e25cd19e642_64e5b31f04fa4.jpg

fot.: Marta Lipnicka

Już w sobotę 9 grudnia o godzinie 20:00, Śląsk Wrocław rozegra swój ostatni domowy mecz w 2023 roku. Lider ekstraklasy podejmie Koronę Kielce. Co przed spotkaniem 18. kolejki powiedział trener Jacek Magiera podczas konferencji prasowej?  

 

Jak wygląda sytuacja kadrowa przed meczem z Koroną Kielce? 

Nie ma zbyt dużo pozytywnych wiadomości. Nahuel wciąż nie jest do naszej dyspozycji, kara czterech meczów nie została obniżona. Nie chcę już na ten temat dyskutować, bo nic nie wskóramy już. Co do kontuzjowanych zawodników, Łukasz Bejger wyszedł wczoraj na trening i wykonywał ćwiczenia hybrydowo, czyli indywidualnie i zespołowo. Optymistycznie patrzę na niego. Natomiast jeśli chodzi o Petera Pokornego, jego występ na 90% jest niemożliwy, ponieważ wciąż przebywa on w gabinetach lekarskich. 

Czy może pan porównać Śląsk z pierwszej kolejki ekstraklasy z tym obecnie? 

Celem w zawodowej piłce jest skuteczność, zdobywanie punktów. Do tego doszliśmy. Lipcowy mecz z Koroną był dobry w naszym wykonaniu, a dobrze pamiętamy, że warunki pogodowe w pierwszej połowie nie należały do łatwych. W kolejnych spotkaniach drużyna rosła, widać było, że jesteśmy dużą rodziną. Po przegranej ze Stalą doszliśmy do refleksji, że będziemy grać inaczej, starali się wykorzystać nasze atuty, m.in. grę defensywną, czy osobę Erika Exposito, jako naszego lidera. Cieszymy się z tego miejsca, w którym dziś jesteśmy, natomiast chcemy więcej. Wiemy, że Korona jest niewygodnym zespołem, który przyjedzie zbudowany mentalnie po wygranej z Legią. Chcemy ten rok zamknąć zwycięstwem u siebie. Wiemy, że trzeba będzie mocno nad tym popracować. To nie będzie taki sam mecz jak z Rakowem, ale liczymy, że 18-20 tysięcy osób przyjdzie w sobotę na stadion. 

Czy rozważa pan zmiany w składzie, które mogą zaskoczyć rywala? 

Wszystko zależy od tego, jak będzie wyglądać sytuacja z kontuzjowanymi. Każdy zawodnik jest inny i ma różne atuty. Rozmawiamy w sztabie, kto mógłby zastąpić Petera. Mamy dwie możliwości i zdecydujemy się na jedną z nich. Jeśli nic się nie wydarzy do jutra, nie przewiduje wielkich zmian. Chcemy doskonalić to, co mamy. Nie mamy podstaw, by robić jakieś rewolucje kadrowe. Szykujemy się normalnie do sobotniego spotkania, patrzymy na fizyczność, mental i zadania, które mają poszczególni piłkarze. 

Czy zaskoczył pana wynik w pucharowym meczu między Koroną a Legią? 

Mnie wynik nie zaskoczył. Wygrała zdeterminowana drużyna, która ma swój określony styl. Korona ma swoje atuty i nasi gracze dostali już porcję informacji na temat sobotniego rywala. Chcemy się godnie pożegnać ze stadionem w tym roku. 

W tygodniu testy ze Śląskiem rozpoczął wenezuelski skrzydłowy. Co może pan powiedzieć coś więcej na jego temat? 

Jeśli będą jakiekolwiek ruchy do klubu to na pewno wszyscy się o tym dowiecie. O wszystkich transferach będziemy informować. Na ten moment na pierwszym miejscu mamy mecz z Koroną Kielce. O wszystkich transferach przychodzących i wychodzących będziemy informować po meczu z Zagłębiem. 

Czy zwraca pan uwagę na to, by w najbliższym meczu wystąpił na boisku młodzieżowiec? 

Celem jest wynik sportowy, ale również wypełnienie limitu gry młodzieżowców. Jeżeli w jutrzejszym meczu nie będzie mógł wystąpić Łukasz Bejger to najprawdopodobniej zagramy bez młodzieżowca. Zawodnicy do lat 21 jednak mają szansę w swoich nogach i nie zamykamy im drogi.  Dzisiaj Łukasz Bejger nie gra dlatego, że jest młodzieżowcem. Zawsze patrzymy na formę boiskową. Nie ma to dla mnie znaczenia czy ktoś jest młodszy czy starszy. Liczy się dla nas zawsze forma sportowa pokazywana na treningach czy meczach. Chcemy uczciwie podchodzić do umiejętności, które ci zawodnicy posiadają. Czekamy na zawodników, którzy z przytupem wejdą do pierwszego składu. Będziemy szukać również pewnych rozwiązań, ponieważ wiemy, że jest to ważny aspekt finansowy dla klubu. 

Wspomniał pan o ruchach kadrowych po derbach Dolnego Śląska. Czy to oznacza, że pojawiają się oferty za konkretnych zawodników? 

Nie powiedziałem tego. Będziemy mieć spotkanie z dziennikarzami, podczas którego porozmawiamy na temat ruchów kadrowych, sprawach organizacyjnych i zarządzania klubem. 


 

ZOBACZ też: OFICJALNIE: Leszczyński i Schwarz na dłużej w Śląsku

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.