Niezbędnik kibica na mecz Śląska z Legią

19.10.2023 (20:45) | Franciszek Wiatr
uploads/images/2023/10/ląsk vs Legia Niezbędnik_6531702cb1abd.jpg

fot.: slaskwroclaw.pl

Z okazji zbliżającego się meczu i kompletu kibiców, klub przygotował najpotrzebniejsze informacje dotyczącego tego wydarzenia. 

Już w sobotę (21.10) o godzinie 17:30 gramy długo wyczekiwany mecz przeciwko Legii. Na meczu będzie mnóstwo nowych osób oraz takich, których dawno nie było na meczu Śląska. Z tego powodu, klub stworzył “niezbędnik kibica”, aby każdy kibic wybierający się na to spotkanie miał wszystkie ważne informację w jednym miejscu. 

OTWARCIE BRAM:  

Bramy stadionu zostaną otwarte już o godzinie 15:30, czyli aż dwie godziny przed meczem. Szybsze przyjście na stadion pomoże w uniknięciu kolejek i bezproblemowe zajęcie miejsca na obiekcie. To jest rzecz kluczowa, aby każdy miał komfort - zachęcamy, aby NIE PRZYCHODZIĆ NA OSTATNIĄ CHWILĘ.  

CO MUSZE MIEĆ PRZY SOBIE?  

Dowód osobisty – dokument tożsamości, który jest niezbędny, aby móc wejść na stadion. Zaleca się wersję plastikową, gdyż przy ilości ludzi zgromadzonych w jednym miejscu przykładowo aplikacja mObywatel może nie działać prawidłowo.  
Bilet na #ŚLĄLEG – Polecamy przed wyjściem zapisać bilet w formie PDF w pamięci telefonu wersji elektronicznej lub go wydrukować. Takie przygotowanie także ułatwi szybsze wejście na obiekt w razie kłopotów z łączem lub innymi sprawami technicznymi 

CO POWINIENEM MIEĆ PRZY SOBIE? 

Zieloną koszulkę, szalik, bluzę, czapkę, każdy możliwy gadżet lub odzież związaną ze Śląskiem.  

CO MOGĘ, A CZEGO NIE MOGĘ WNIEŚĆ NA STADION?

Na stadion nie można wnosić przedmiotów określonych w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych. Większe plecaki, parasolki lub niepotrzebne rzeczy można pozostawiać w punktach depozytowych zlokalizowanych przy bramach od ul. Królewieckiej, jak i Lotniczej. Na mecz można wnieść plastikową butelkę z napojem o pojemności maksymalnie 0,5 litra. 

GDZIE KUPIE ŚLĄSKOWE GADŻETY I ODZIEŻ? 

- FanShop #NaStadionie przy wejściu od ul. Królewieckiej 

- "okrąglak", przy wejściu od ul. Lotniczej 

- stoisko na Sektorze Rodzinnym 

- namiot obok FanShopu #NaStadionie 

- stoisko w sektorze VIP 

- namiot z szalikami w pobliżu parkingu wielopoziomowego 

JAK WEJDĘ NA STADION? 

Na sektory A oraz D najlepiej wejść od strony ulicy LOTNICZEJ. Natomiast na sektory B oraz C od ulicy KRÓLEWIECKIEJ. 

NIE STÓJ W KOLEJCE DO KOŁOWROTKA - Twój bilet zadziała w każdym kołowrotku na danej trybunie, więc wybierz ten, przy którym jest najmniej ludzi i wejdź sprawnie na trybuny. 

Po wejściu przez kołowrotek NIE MA MOŻLIWOŚCI powrotu na eskapadę stadionu.  

Filmik pomocniczy:  

JAK DOJADĘ NA STADION?  

Do stadionu od ul. Królewieckiej (sektory B i C) dotrzemy tramwajami linii 21 oraz 18 oraz autobusami 101, 102, 103, 104, 123, 127 i 152. Do sektorów A i D (od ulicy Lotniczej) dojedziemy tramwajami 3, 10 oraz 20.  

specjalne linie MPK w celu ułatwienia transportu kibicom Śląska: 

- tramwajowa linia specjalna T1, która będzie kursować co ok. 10 minut w godzinach 15-16:50, zawiezie fanów WKS-u na trasie Dworzec Główny - Tarczyński Arena (Królewiecka) 

- autobusowa linia specjalna S1, która będzie kursować co ok. 5 minut od zakończenia meczu na trasie Tarczyński Arena (Królewiecka) - Dworzec Główny (Dworcowa) 

- tramwajowa linia specjalna T1, która będzie kursować co ok. 3-6 minut po zakończeniu meczu na trasie Tarczyński Arena (Królewiecka) - Dworzec Główny 

- tramwajowa linia specjalna T2, która będzie kursować co ok. 3-5 minut od zakończenia meczu na trasie Leśnica - Galeria Dominikańska 

- autobusowa linia specjalna S2, która będzie kursować co ok. 5 minut od zakończenia meczu na trasie Pilczyce - Dworzec Główny (Dworcowa) 

Jeśli dojeżdżasz samochodem, mamy dla Ciebie również kilka przydatnych informacji. Obok Tarczyński Arena przebiega Autostradowa Obwodnica Wrocławia A8. By dotrzeć na stadion można zjechać z AOW zjazdem "Wrocław Stadion", "Wrocław Północ" lub "Wrocław Mokronos Dolny". Przy tak wysokiej frekwencji zachęcamy do skorzystania ze zjazdów innych niż "Wrocław Stadion", ponieważ może on być bardzo zatłoczony, co prowadzić będzie do zatorów. PRZYPOMINAMY, ŻE W OKOLICACH STADIONU RUCHEM KIERUJE POLICJA.
PARKING:  

Przypominamy zasadach parkowania samochodów podczas meczu Śląsk vs. Legia. Parkingi bezpośrednio na terenie stadionu są płatne w parkomacie PAYSTATION lub mobilnych osób wyznaczonych przez operatora parkingów. Płatność może zostać zrealizowana wyłącznie kartą płatniczą! Na pozostałych parkingach, w okolicach stadionu, płacić można wyłącznie gotówką.  

GDZIE KUPIĘ PRZEKĄSKI ORAZ NAPOJE? 

Zachęcamy do korzystania z kiosków cateringowych zlokalizowanych na wszystkich trybunach. By usprawnić obsługę klientów napoje będą wydawane w butelkach, a nie przelewane do kubków. Na esplanadzie od strony trybuny C można również spróbować słynnej "giętej", ponadto zapraszamy do zakupów w FoodTrucku firmy Tarczyński. Podczas spotkania z Legią na trybunach prowadzona będzie również mobilna sprzedaż podstawowych przekąsek i napojów. Od godz. 15:30 otwarty będzie zlokalizowany przy esplanadzie obok trybuny C (tuż przy Muzeum Śląska) "Browar Stu Mostów Sports Bar", w którym również można zakupić jedzenie i napoje. W związku z zakwalifikowaniem spotkania jako "meczu podwyższonego ryzyka" na stadionie nie będzie sprzedawany alkohol. 

CO MOGĘ ROBIĆ PRZED MECZEM?  
Bramy Tarczyński Arena otwierają się wyjątkowo już o 15:30 i gorąco zachęcamy, by na na stadionie pojawić się jak najszybciej. To nie tylko pozwoli bezpiecznie i komfortowo, bez kolejek, wejść na stadion i znaleźć swoje miejsce, ale i skorzystać z przedmeczowych możliwości. 

Od 15:30 na kibiców czekać będzie Muzeum Śląska Wrocław (dla karnetowiczów oraz posiadaczy biletów na #ŚLĄLEG 10% rabatu), w którym można zapoznać się z historią klubu i unikalnymi eksponatami. Tuż obok zlokalizowany jest "SportsBar", z ciekawą ofertą gastronomiczną. 

Mnóstwo atrakcji czeka na najmłodszych kibiców, którym najtrudniej jak wiemy "usiedzieć w miejscu". Szczególnie bogaty w przedmeczowe rozrywki będzie Sektor Rodzinny, którego sponsorem na ten mecz została sieć sklepów Biedronka. Sponsor przygotował sporo atrakcji, jak malowanie twarzy, kilka tysięcy baloników, ekościankę z grą edukacyjną, upominki, tatuaże piłkarskie, kolorowanki z piłkarzami oraz urocze maskotki czekające na wspólne fotki z Wami. Dodatkowe atrakcje dostępne będą również na esplanadzie przy wejściu od ul. Królewieckiej. W sumie czekać będą konkursy z nagrodami, gadżety kibica, sprawnościowe stacje sportowe, dmuchańce, spotkanie z piłkarzami WKS-u, zabawy z maskotkami, w tym z Orłem Ślązakiem, PlayStation, strefa sportowego Malucha, kącik plastyczny. 

źródło: slaskwroclaw.pl

ZOBACZ też: Rozkład jazdy