Niezbędnik kibica na mecz Śląska z Rakowem

02.12.2023 (17:35) | Franciszek Wiatr
uploads/images/2023/12/ląsk Raków niezbędnik_656b5673f0f6f.jpg

fot.: slaskwroclaw.pl

Z okazji najbliższego meczu Śląska z Rakowem (03.12, godzina 17:30) Klub przygotował wszystkie ważne informacje dotyczące tego spotkania. Zachęcamy do zapoznania się z tym, aby uniknąć ewentualnych problemów. 

Już w niedzielę (03.12) o godzinie 17:30 długo wyczekiwany mecz Śląska przeciwko Rakowowi Częstochowa. Na tym spotkaniu zasiądzie wielu kibiców, w tym osoby, które będą na meczu Śląska pierwszy raz lub dawno nie oglądały meczu WKS-u z trybun Tarczyński Arena. Z tej okazji, zebraliśmy wszystkie najważniejsze informację przekazane przez klub w ostatnich dniach.

OTWARCIE BRAM

Bramy stadionu zostaną otwarte już o godzinie 15:30, czyli na dwie godziny przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Szybsze przyjście na stadion, pomoże w nietworzeniu się kolejek, dzięki czemu ludzie będą mieli większy komfort oraz szanse, żeby każdy przed meczem zajmował swoje miejsce na trybunach. Apelujemy, aby NIE PRZYCHODZIĆ NA OSTATNIĄ CHWILĘ.

CO MUSZĘ MIEĆ PRZY SOBIE?

Dowód osobisty – dokument tożsamości, który jest niezbędny, aby móc wejść na stadion. Zaleca się wersję plastikową, gdyż przy ilości ludzi zgromadzonych w jednym miejscu przykładowo aplikacja mObywatel może nie działać prawidłowo.  
Bilet na #ŚLĄRCZ – Polecamy przed wyjściem zapisać bilet w formie PDF w pamięci telefonu wersji elektronicznej lub go wydrukować. Takie przygotowanie także ułatwi szybsze wejście na obiekt w razie kłopotów z łączem lub innymi sprawami technicznymi 

CO POWINIENEM MIEĆ PRZY SOBIE?

Zieloną koszulkę, szalik, bluzę, czapkę, każdy możliwy gadżet lub odzież związaną ze Śląskiem - #WszyscyNaZielono.

GDZIE KUPIE ŚLĄSKOWE GADŻETY I ODZIEŻ?
- FanShop #NaStadionie, przy wejściu od ul. Królewieckiej
- "okrąglak", przy wejściu od ul. Lotniczej
- stoisko na Sektorze Rodzinnym (esplanada wewnętrzna)
- stoisko meczowe naprzeciw Sports Baru
- stoisko meczowe od ul. Lotniczej (esplanada zewnątrzna)


CO MOGĘ, A CZEGO NIE MOGĘ WNIEŚĆ NA STADION?

Na stadion nie można wnosić przedmiotów określonych w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych. Większe plecaki, parasolki lub niepotrzebne rzeczy można pozostawiać w punktach depozytowych zlokalizowanych przy bramach od ul. Królewieckiej, jak i Lotniczej. Ze względów bezpieczeństwa na mecz będzie można wnieść plastikowe butelki o pojemności maksymalnie 0,5 litra. Nie będzie można wnosić termosów.

JAK WEJDĘ NA STADION? 

Na sektory A oraz D najlepiej wejść od strony ulicy LOTNICZEJ. Natomiast na sektory B oraz C od ulicy KRÓLEWIECKIEJ. 

Osoby, które posiadają bilet na trybunę "X" będą mogły się na nią dostać przez dedykowane kolowrotki, przypisane do tej trybuny. Do kołowrotków dojście będzie możliwe, tylko i wyłącznie przez bramę znajdujacą się na esplanadzie od strony trybuny C.

NIE STÓJ W KOLEJCE DO KOŁOWROTKA - Twój bilet zadziała w każdym kołowrotku na danej trybunie, więc wybierz ten, przy którym jest najmniej ludzi i wejdź sprawnie na trybuny. 

Po wejściu przez kołowrotek NIE MA MOŻLIWOŚCI powrotu na esplanadę stadionu.

JAK DOJADĘ NA STADION?  

  Do stadionu od ul. Królewieckiej (sektory B i C) dotrzemy tramwajami linii 21 oraz 18 oraz autobusami 101, 102, 103, 104, 123, 127 i 152. Do sektorów A i D (od ulicy Lotniczej) dojedziemy tramwajami 3, 10 oraz 20.  

UWAGA! Miasto Wrocław uruchomiło specjalne linie MPK w celu ułatwienia transportu kibicom Śląska:
- tramwajowa linia specjalna T1, która będzie kursować co ok. 10 minut w godzinach 15-16:50, zawiezie fanów WKS-u na trasie Dworzec Główny - Tarczyński Arena (Królewiecka)
- autobusowa linia specjalna S1, która będzie kursować co ok. 5 minut od zakończenia meczu na trasie Tarczyński Arena (Królewiecka) - Dworzec Główny (Dworcowa)
- tramwajowa linia specjalna T1, która będzie kursować co ok. 3-6 minut po zakończeniu meczu na trasie Tarczyński Arena (Królewiecka) - Dworzec Główny
- tramwajowa linia specjalna T2, która będzie kursować co ok. 3-5 minut od zakończenia meczu na trasie Leśnica - Galeria Dominikańska
- autobusowa linia specjalna S2, która będzie kursować co ok. 5 minut od zakończenia meczu na trasie Pilczyce - Dworzec Główny (Dworcowa)

Jeśli dojeżdżasz samochodem, mamy dla Ciebie również kilka przydatnych informacji. Obok Tarczyński Arena przebiega Autostradowa Obwodnica Wrocławia A8. By dotrzeć na stadion można zjechać z AOW zjazdem "Wrocław Stadion", "Wrocław Północ" lub "Wrocław Mokronos Dolny". Przy tak wysokiej frekwencji zachęcamy do skorzystania ze zjazdów innych niż "Wrocław Stadion", ponieważ może on być bardzo zatłoczony, co prowadzić będzie do zatorów. PRZYPOMINAMY, ŻE W OKOLICACH STADIONU RUCHEM KIERUJE POLICJA.

PARKING:  

Przypominamy zasadach parkowania samochodów podczas meczu Śląsk vs. Raków. Parkingi bezpośrednio na terenie stadionu są płatne w parkomacie PAYSTATION lub mobilnych osób wyznaczonych przez operatora parkingów. Płatność może zostać zrealizowana wyłącznie kartą płatniczą! Na pozostałych parkingach, w okolicach stadionu, płacić można wyłącznie gotówką.  

GDZIE ZAKUPIĘ JEDZENIE ORAZ NAPOJE?

Zachęcamy do korzystania z kiosków cateringowych, zlokalizowanych na wszystkich trybunach. Na mecz z Rakowem przygotowaliśmy ofertę 2+1 - przy zakupie dwóch gorących napojów trzeci jest gratis (dotyczy kawy i herbaty, nie dotyczy grzańca). Od godz. 15:30 otwarty będzie zlokalizowany przy esplanadzie obok trybuny C (tuż przy Muzeum Śląska) "Browar Stu Mostów Sports Bar", w którym również można zakupić jedzenie i napoje.

CO BĘDZIE MOŻNA ROBIĆ PRZED MECZEM?

Na około godzinę przed spotkaniem będzie przedmeczowe studio, które będzie można śledzić na telebimach. Podczas niego nie zabraknie ciekawych rozmów. Na sektorze C będą dostępni animatorzy, a atrakcję dotyczące sektora rodzinnego znajdują się poniżej.

SEKTOR RODZINNY NA MECZU Z RAKOWEM

Zimowa sceneria? Tak! Zimno? Nieee! Na wypełnionym po brzegi sektorze rodzinnym zapowiada się naprawdę gorąca atmosfera. Rozpoczynamy już na dwie godziny przed meczem, czyli od 15:30, zapraszając Was do wspólnej zabawy, którą tego dnia przygotowuje dla Was również Biedronka.

Rozgrzewkowe konkurencje sportowe, fluorescencyjne tatuaże, baloniki i Wasze niezmiennie ulubione: Orzeł Ślązak, malowanie buziek i odwiedziny piłkarzy. Na miłośników barw klubowych czekają kolorowanki (i kredki :-)). Mikołaj w saniach przepyta odważnych z wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Dobra odpowiedź to nagroda w postaci wesołej czapeczki. A wszystko w świątecznej scenografii, wprost na Instagrama.

AKCJA #WIDZIMYSIĘ

Śląsk Wrocław wraz z fundacją Śląska Wrocław w ramach prowadzonego projektu „Kibice Razem” prezentują kampanię dotyczącą bezpieczeństwa na drogach. Kampania skierowana jest do kierowców, pieszych i rowerzystów. Bezpieczeństwo jest bardzo ważne, a w Polsce dochodzi do wielu wypadków spowodowanych zbyt słabą widocznością pieszych i rowerzystów, oraz spowodowaną zbyt wysoką prędkością kierowców samochodów. Kampania #WidzimySię ma przypomnieć jak ważne jest noszenie odblasków. Czasami drobny brelok może uratować zdrowie lub życie. Podczas spotkania Śląska Wrocław z Rakowem Częstochowa (niedziela, 3 grudnia, godz. 17:30) na Tarczyński Arena we Wrocławiu najmłodsi kibice na Sektorze Rodzinnym będą mogli otrzymać wyjątkowy odblask w kształcie i w kolorach herbu klubu. Bramy stadionu otwierane są już o godz. 15:30, a na kibiców czeka kilka tysięcy odblasków. Kto pierwszy, ten lepszy! Oczywiście pierwszeństwo będą miały dzieci. A dodatkowo partner sektora rodzinnego na tym meczu, firma Biedronka, zaprasza na swoje stoisko, gdzie animatorki wykonają dla dzieci specjalny fluorescencyjny tatuaż. Fundacja będzie dystrybuować również kolorowanki i ulotki związane z bezpieczeństwem na drogach.

DRODZY KIBICE - UWAGA NA OSZUSTÓW!

Docierają do nas informacje o sprzedaży biletów przez osoby trzecie. Pamiętajcie, że wejściówki na mecze Ekstraklasy są imienne i przy wejściu na stadion należy okazać ważny dokument ze zdjęciem z danymi tożsamymi z tymi na bilecie.

 

ZOBACZ też: Jakim składem na Raków? Typujemy skład WKS-u

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.