OFICJALNIE: Samiec-Talar na dłużej w Śląsku!

25.01.2023 (20:45) | Piotr Kryński
uploads/images/2023/1/cats_63d18568ee15a.jpg

fot.: slaskwroclaw.pl

Rozkręcił się w środowy wieczór klub z Oporowskiej. Godzinę po informacji o nowym kontrakcie dla Bukowskiego klub przekazał, że dłużej w Trójkolorowych barwach występować będzie również Piotr Samiec-Talar. Kontrakt wychowanka Śląska będzie obowiązywał do czerwca 2024 roku. 

21-latek jest wychowankiem Śląska Wrocław. Pochodzący ze Środy Śląskiej zawodnik w tym sezonie rozegrał w ekstraklasie dziewięć meczów. Szczególnie w pamięci kibiców zapadnie domowe starcie z Jagiellonią, w którym Samiec-Talar zdobył bramkę i zanotował asystę. Pomocnik w swojej karierze rozegrał łącznie 33 mecze w pierwszej drużynie.

- Na pewno w ostatnich miesiącach gram bardziej po seniorsku, dojrzale. Miniona runda zaczęła się dla mnie dobrze, po okresie przygotowawczym zacząłem regularnie grać, również w pierwszym składzie. Potem miałem gorszy moment, ale wyszedłem z tego, zdobyłem pierwszą bramkę, dołożyłem asystę. Cieszę się, że teraz przedłużam kontrakt i mogę patrzeć w przyszłość ze Śląskiem

- dla klubowej strony powiedział Piotr Samiec-Talar.

Oprócz trójkolorowych, Samiec-Talar reprezentował również GKS Katowice (13 meczów, 1 gol) oraz łódzki Widzew (17 meczów, 1 gol). Do obu wspomnianych wcześniej klubów piłkarz trafił na zasadzie wypożyczenia. 

- Dla Piotra miniona runda była przełomowa. Widzę u niego zmianę w mentalności, w podejściu do gry, do treningu. Jest ciągle młodym zawodnikiem, uważam, że jego potencjał nie został jeszcze w pełni uwolniony. Liczymy na niego wiosną i w kolejnych rundach. Jeśli chodzi o opcję przedłużenia umowy o kolejny rok - jest to zależne od liczby rozegranych minut

- tłumaczy Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

ZOBACZ też: OFICJALNIE: Bukowski podpisał nowy kontrakt

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.