Po raz drugi ze Śląskiem (OBSADA SĘDZIOWSKA)

03.11.2022 (14:30) | Mateusz Włosek
uploads/images/2022/4/1_624fd9c81e0e9.jpg

fot.: Mateusz Porzucek

W czwartkowe południe klasycznie poznaliśmy nazwiska sędziów wyznaczonych do prowadzenia meczów pierwszej listopadowej kolejki ekstraklasy. Śląsk w 16. serii gier uda się do Legnicy na mecz z tamtejszą Miedzią, a nad tym spotkaniem czuwał będzie arbiter, którego na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce oglądać mogliśmy rzadko. 

Mowa o Piotrze Urbanie z Legionowa, dla którego niedzielny pojedynek dolnośląskich ekip będzie dopiero drugim meczem ekstraklasy w tym sezonie. W jego jedynym jak dotąd występie Jagiellonia przegrała z Widzewem 0:2, a 35-latek pokazał trzy napomnienia. Rozstrzygał także emocjonujące starcie 1/16 Pucharu Polski pomiędzy Resovią a Cracovią, przegrane przez Pasy 3:4. Właśnie wtedy sędzia Urban miał dużo roboty, bowiem podyktował rzut karny i wykluczył jednego z graczy.

Śląsk jak dotąd szczęścia do tego rozjemcy nie miał, bowiem jedyne spotkanie z jego udziałem przypada na ubiegłoroczną porażkę z Bruk-betem Termalica w 1/32 Pucharu Polski (0:1). Arbiter z Mazowsza więcej sędziował legniczanom, bowiem jako „etatowy” sędzia pierwszoligowy poprowadził aż sześć spotkań Miedzi (trzy wygrane i trzy remisy). Na najwyższym szczeblu w Polsce Piotr Urban debiutował pod koniec poprzedniego sezonu, kiedy przyszło mu rozstrzygać mecz Wisły Płock ze Stalą Mielec (3:0).

Pierwszy gwizdek meczu 16. kolejki ekstraklasy pomiędzy Miedzią Legnica a Śląskiem Wrocław już w niedzielę 6 listopada o godzinie 12:30.


Pełna obsada meczu Miedź Legnica - Śląsk Wrocław:

Sędzia główny: Piotr Urban (Legionowo)

Asystenci: Dawid Golis i Filip Sierant

Sędzia techniczny: Piotr Idzik

Sędzia VAR: Paweł Malec

Sędzia AVAR: Arkadiusz Kamil Wójcik

ZOBACZ też: Dopaść wyjazdowego Graala

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.