Poważna kontuzja Krzysztofa Kurowskiego

26.10.2023 (16:00) | Kacper Cyndecki
uploads/images/2023/8/kurowski_64d87f0306570.jpg

fot.: Miłosz Ślusarenko

Jakiś czas temu na konferencji prasowej Jacek Magiera poinformował, że Krzysztof Kurowski dołącza do grona kontuzjowanych. Informacji nie było zbyt wiele, więc postanowiliśmy zagłębić się w temat i zobaczyć, co słychać u młodzieżowca.  

Krzysztof Kurowski to kluczowy zawodnik rezerw. Kurowski to także reprezentant Polski do lat 18. Lewy obrońca jest perspektywiczny, ma dobrą lewą nogę, świetnie radzi sobie w pojedynkach jeden na jeden, jest szybki oraz zwinny. Krzysztof w barwach III-ligowej drugiej drużyny WKS-u zagrał w tym sezonie w pięciu meczach. Dołożył do tego także symboliczne kilka minut w starciu ze Stalą (1:3). 17-latek może grać także na skrzydle. W kadrze do lat 17 zagrał w dwóch meczach na Mistrzostwach Europy z Walią (0:3) oraz Węgrami (5:3).

O kontuzji Krzysztofa dowiedzieliśmy się po raz pierwszy na konferencji Jacka Magiery po meczu z Piastem Gliwice:

- Krzysiek Kurowski chodzi o kulach. Na jednym z ostatnich treningów zderzenie i jest w tej chwili w fazie przechodzenia badań. Najprawdopodobniej musiał być zrobiony zabieg na kolano.  Za jakiś czas będziemy znać diagnozę

- powiedział wtedy szkoleniowiec Trójkolorowych.

Młodzieżowiec doznał kontuzji na treningu podczas pojedynku. Kolano Kurowskiego wygięło się nienaturalnie w zewnętrzną stronę i nie wyglądało to zbyt dobrze. Mówiło się nawet o podejrzeniu zerwania więzadeł. Jednak po operacji, którą Kurowski przeszedł w czwartek (5 października), okazało się, że łękotka była pęknięta, a więzadła zostały nienaruszone. Lekarze zapowiadają, że zawodnik z rocznika 2006 będzie musiał pauzować około czterech miesiące. 

Życzymy zawodnikowi Śląska szybkiego powrotu do zdrowia.

 

ZOBACZ też: Plusy i minusy po Śląsk - Legia

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.