Probierz potwierdza: Piłkarz Śląska ''był blisko'' wyjazdu na EURO 2024

29.05.2024 (18:30) | Łukasz Grzywaczyk
uploads/images/2024/5/20240529_150253_665727ef4ba00.png

fot.: Rafał Sawicki/PZPN

Selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz w środowy poranek ogłosił powołania na czerwcowe zgrupowanie tuż przed zbliżającym się EURO 2024. Jak sam przyznał, wśród graczy, którzy byli przez niego obserwowani, lecz ostatecznie nie znaleźli się w kadrze, był jeden z zawodników Śląska Wrocław. 

- Nie chcieliśmy robić show - mówił Michał Probierz, który przekazywał powołania w dość niecodzienny sposób, podczas konferencji prasowej... golfowego turnieju. 51-latek, po ogłoszeniu 28 nazwisk branych pod uwagę na nadchodzące mistrzostwa Europy, dodał również, że wyselekcjonowanie kadry było niełatwym zadaniem. Wśród piłkarzy, którzy nie pojadą na EURO, a byli obserwowani przez byłego trenera Cracovii, znaleźli się także reprezentanci Ekstraklasy.

- Mieliśmy znaki zapytania i zawsze bolesne dla trenera jest to, że kogoś musi pominąć. Dużo zastanawialiśmy się nad Marczukiem, ale Bereszyński może grać na dwóch pozycjach [...] Mówiło się o Kacprze Chodynie. Rzeczywiście go oglądaliśmy i też był brany pod uwagę, podobnie jak Mariusz Malec

- przyznał Probierz w rozmowie z mediami.

Oprócz wahadłowego Jagiellonii Białystok, skrzydłowego Zagłębia Lubin i defensora Pogoni Szczecin, uwagę selekcjonera przykuł Piotr Samiec-Talar, wychowanek i podstawowy gracz wrocławskiego Śląska.

- Bardzo pod uwagę braliśmy także Samca-Talara, którego sam kilka razy jechałem obserwować. Był blisko, ale Kacper Urbański w ostatnim czasie dobrze się prezentuje.

22-letni skrzydłowy WKS-u w bieżącym sezonie zdobył siedem bramek i zanotował osiem asyst w 33 spotkaniach.

Powołania na czerwcowe zgrupowanie reprezentacji Polski:

ZOBACZ też: OFICJALNIE: Mateusz Żukowski zostaje w Śląsku Wrocław

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.