Protest odrzucony. Śląsk traci zawodnika na najbliższy mecz

07.09.2023 (19:05) | Marcin Sapuń
uploads/images/2023/9/kartka_64fa02ab412ba.jpg

fot.: Paweł Kot

W spotkaniu z Pogonią Szczecin, Peter Pokorny obejrzał żółtą kartkę za próbę odebrania piłki Kamilowi Grosickiemu, którą sędzia uznał za przewinienie. Klub odwołał się od tej decyzji arbitra, a we wtorek Komisja Ligi wydała werdykt w tej sprawie.  

W meczu z Pogonią Szczecin Peter Pokorny w 56. minucie został upominany przez sędziego Damiana Kosa żółtą kartką za próbę odbioru piłki Kamilowi Grosickiemu. Jak pokazały telewizyjne powtórki, pomocnik Śląska  nie dopuścił się przewinienia, odbierając piłkę czystym wślizgiem, a jego zagranie nie było nierozważne, nie stanowiło żadnego zagrożenia dla zdrowia przeciwnika. W związku z tym, klub postanowił odwołać się od upomnienia dla swojego gracza do Komisji Ligi. 

We wtorek 6 września odbyło się posiedzenie Komisji Ligi, która uwzględniając opinię Kolegium Sędziów PZPN, odrzuciła protest WKS-u. Decyzja ta ma większe skutki niż po samym meczu z Portowcami, bowiem Pokorny kilka dni później przeciwko Jagiellonii Białystok obejrzał swoją czwartą żółtą kartkę i tym samym będzie pauzował w najbliższej kolejce. W piątek 15 września, Śląsk zagra w Krakowie z Puszczą Niepołomice. 

ZOBACZ też: Śląsk poniósł porażkę w sparingu z RB Lipsk