Ruch Radzionków - Śląsk Wrocław 2:1 (1:0)

W meczu na szczycie 3. grupy trzeciej ligi radzionkowki Ruch pokonał na własnym boisku Śląsk Wrocław 2:1. Przy porażce drugiego wrocławskiego trzecioligowca – Polaru oraz zwycięstwie bytomskiej Polonii sytuacja w czubie tabeli robi się bardzo interesująca.
Ruch Radzionków – Śląsk Wrocław 2:1 (1:0)
1:0 Galeja (17.)
1:1 Ignasiak (66.)
2:1 Pajączkowski (86.)
czerwona kartka: Kosztowniak (55.)
Śląsk: Janukiewicz, Wołczek, Ignasiak, Lis, Ostrowski (87. Lipiński), Sztylka, Szewczyk (90+2. Filipczak), Wan, Kosztowniak, Ulatowski (60. Szczot), Wielgus (75. Kowalczyk)
Relacja ze spotkania:
Pierwsza połowa zaczęła się zgodnie z myślą wrocławian, którzy przejęli inicjatywę i próbowali znaleźć sposób na rozmontowanie szyków obronnych rywala. Radzionkowianie grali jednak tego dnia dobrze w defensywie, w odróżnieniu od Śląska, i nie dawali się łatwo oszukać. Z czasem gospodarze złapali właściwy rytm, a gdy Galeja trafił do siatki uwierzyli w swoje możliwości. Podopieczni trenera Tarasiewicza przez kilka minut po starcie gola nie mogli dojść do siebie, co przejawiało się niedokładnymi podaniami i stratami. Gracze Ruchu stosowali pressing uniemożliwiając Śląskowi wyprowadzanie szybkich ataków, a także zmuszali do błędów. Gwizdek kończący pierwszą połowę był zbawienny.
Po uwagach w szatni Wrocławianie zaczęli z animuszem i gra stała się jeszcze bardziej widowiskowa. W zespole Śląska grającym w osłabieniu pojawiły się nowe siły i udało się WKSowi doprowadzić do wyrównania. Paradoksalnie będąc w mniejszości goście prezentowali się lepiej niż w pełnym składzie! Dobrą zmianę dał Szczot, ale niestety nie udało się wywieźć punktów z Radzionkowa, a remis był w zasięgu. Zabrakło komunikacji w końcowych minutach, kiedy to Lis zamiast zostawić piłkę będącemu niedaleko Wanowi, wybił ją wprost do Bąka. Ten zacentrował w pole karne, gdzie obrońcy nie upilnowali niewysokiego Pajączkowskiego, który strzałem głową skierował futbolówkę do bramki.
Drom
Live:
koniec meczu Ruch Radzionków – Śląsk Wrocław 2:1
90min.+2Trener Tarasiewicz wykorzystuje limit zmian - Filipczak zastępuje Szewczyka
90min.Arbiter dolicza 4 minuty
87min.Lipiński zmienia Ostrowskiego
86min. niestety 2:1 dla Ruchu. Pajączkowski wyprowadza Cidry na prowadzenie
84min.Kolejna groźna akcja gospodarzy, ale Janukiewicz przechwytuje piłkę z głębi pola
78min. Pajączkowski w polu karnym otrzymuje dokładną piłkę od Weseckiego, ale uderza nad poprzeczką
77min. Szczot szarżuje lewą stroną i strzela minimlanie niecelnie
75min. W miejsce Wielgusa pojawia się Marek Kowalczyk
71min. opadająca piłka w polu karnym Ruchu, nieatakowany Wan kiksuje jednak niemiłosiernie
66min. 1:1 – Dośrodkowanie Ostrowskiego z rzutu rożnego, główka Ignasiaka i goooooool!!!
64 Groźna akcja gospodarzy. Wesecki strzela obok słupka
60min. zmiana w drużynie Śląska. Mało widocznego Ulatowskiego zmienia Szczot.
55min. niereformowalny?! Czerwona kartka dla Kosztowniaka za uderzenie głową przeciwnika!
48min. żółta kartka dla Wołczka
46.minŚląsk rozpoczął z animuszem. Gra jest żywsza i ciekawsza.
Drugą część spotkania Śląsk rozpoczyna bez zmian w składzie.
koniec pierwszej połowy Ruch - Śląsk 1:0
40min. niestety wrocławianie grają nerwowo i nie widać aby w grze miało się pojawić jakieś uspokojenie
38min. Wesecki ogrywa Ignasiaka i kąśliwie strzela w krótki róg, ale Janukiewicz paruje futbolówkę na rzut rożny
35min. Gielza wyłuskuje piłkę Wołczkowi przeprowadza solową akcję, którą kończy ładnym strzałem zza linii pola karnego. Na wysokości zadania staje Janukiewicz, który fantastyczną paradą przenosi piłkę nad poprzeczką
31min.po przechwycie składna akcja wrocławian. Jednak Szewczyk będąc na 18. metrze zamiast strzelać, niepotrzebnie próbuje podawać do Kosztowniaka, który nie dochodzi do piłki
25min. Ostrowski trafia do siatki Ruchu, ale gol nie zostaje uznany. Nadal 1:0 dla Ruchu
24min. Ostrowski dośrodkowuje do Sztylki, ten strzela, ale takim strzałem nie można pokonać bramkarza Ruchu
18min. było blisko wyrównania. Bramkarz Ruchu nie popisał się przy piąstkowaniu, Sztylka próbował zaskoczyć go strzałem głową, ale zmierzającą w okienko piłkę w ostatniej chwili wybija obrońca
17min. 1:0 Wesecki wpada w pole karne, ogrywa 2 obrońców podaje do Galeji a ten strzela na 1:0 dla Cidrów
10min.- żółta kartka dla Kosztowniaka
1min.W siąpiącym deszczu, minutą ciszy ku czci zmarłego Jana Pawła II, rozpoczyna sie spotkanie na szczycie 3. grupy III ligi.
Wrocławskich kibiców ok. 200. Wywieszają 9 flag - w tym Szalik oraz Rolik
Śląsk: Janukiewicz, Wołczek, Ignasiak, Lis, Ostrowski, Sztylka, Szewczyk, Wan, Kosztowniak, Ulatowski, Wielgus
W rezerwie pozostają: Jaroszewski, Kasprzycki, Szczot, Filipczak, Lipiński, Kowalczyk
źródło: własne