Schwarz porównał Magierę i Papszuna. ''Mówi to, co czuje''

14.05.2024 (12:00) | Marcin Sapuń
uploads/images/2024/5/ada_foto_66427200da615.jpg

fot.: Adriana Ficek/slaskwroclaw.pl

Gościem poniedziałkowego programu "Weszłopolscy" był pomocnik Śląska Wrocław - Petr Schwarz. Czech opowiedział m.in. o podejściu trenera Trójkolorowych do piłkarzy. Wskazał również jedną rzecz, którą mogliby nauczyć się od siebie Jacek Magiera oraz Marek Papszun.  

Koniec sezonu 2023/24 zbliża się wielkimi krokami. Do ostatniej kolejki Ekstraklasy pozostały niecałe dwa tygodnie, a w walce o krajowy tytuł pozostały już tylko dwa zespoły: Jagiellonia Białystok oraz Śląsk Wrocław. Jeszcze dwanaście miesięcy temu oba kluby biły się o utrzymanie w lidze, by teraz odwrócić swoje losy o 180 stopni. 

Przeglądając serwisy internetowe, oglądając programy na żywo, nie sposób nie zauważyć rozmów na temat Dumy Podlasia i Trójkolorowych. Dlatego też gościem poniedziałkowego odcinka "Weszłopolscy" był Petr Schwarz. Czech doskonale pamięta gorycz ostatnich dwóch sezonów, ale w tym ma już więcej powodów do radości niż smutku. 

Podczas rozmowy pomocnik WKS-u, który grał też w Rakowie Częstochowa, został poproszony przez Jakuba Białka o wskazanie jednej rzeczy, którą mogliby nauczyć się od siebie dwaj trenerzy: Jacek Magiera oraz Marek Papszun. Co odpowiedział zawodnik wicelidera Ekstraklasy? 

  • Marek Papszun od Jacka Magiery - przygotowania mentalnego 
  • Jacek Magiera od Marka Papszuna - organizacji gry 

Wątek mentalu został jeszcze pociągnięty przez jednego z redaktorów. Obu szkoleniowców chwali się na podejście do piłkarzy, chociaż widać w ich metodach różnice, o czym mówi Schwarz: 

- To dla mnie duży plus, że trener Magiera ma z nami takie ludzkie relacje. Dużo rozmawiamy, niektórym piłkarzom naprawdę to pomaga. Gdybym miał do wyboru właśnie takie podejście lub tzw. twardszą rękę jak u Marka Papszuna, wolałbym pierwszą opcję

Co wyróżnia 47-letniego trenera? Zdaniem środkowego pomocnika jest nią otwartość

- Kluczem jest otwartość trenera. Mówi to, co czuje. Ma indywidualne podejście. Wie, że jeden piłkarz się wkurzy, drugi będzie chciał dyskutować, nie przeszkadza mu to w przekazaniu prawdy

- skwitował Czech. 

Jacek Magiera może liczyć na swoich zawodników, a czy pracę 47-latka w ostatnich miesiącach docenią również przedstawiciele kapituły Ekstraklasy? Szkoleniowiec Śląska został bowiem nominowany do nagrody trenera sezonu w najwyższej klasie rozgrywkowej za sezon 2023/24. Odpowiedź na to pytanie poznamy za dwa tygodnie, 27 maja podczas specjalnej gali.  

 

ZOBACZ też: Głosy z sieci: ''Nagle wróciła forma z jesieni''

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.