Siemieniec: Śląsk był dobrze zorganizowany

26.09.2023 (23:55) | Kacper Cyndecki
uploads/images/2023/9/383765706_884509389759007_728180244804097946_n_6513532eeb8e6.png

fot.: Rafał Sawicki

Po wygranym przez Jagiellonie meczu 2:0 na konferencji prasowej wypowiedział się trener gospodarzy Adrian Siemieniec. Co do powiedzenia po awansie do kolejnej rundy Pucharu Polski miał szkoleniowiec Jagi? 

Siemieniec: Śląsk miał kluczową sytuację przy stanie 1:0 dla nas. Na pewno wtedy popełniliśmy błędy, bo dopuściliśmy do dogodnej dla nich sytuacji, ale uważam, że druga połowa była pod naszą kontrolą. Gratulacje dla drużyny i bardzo się cieszymy z tego zwycięstwa. Od jutra zaczynamy szykować się do niedzielnego meczu z Legią. 

Co zrobiliście podczas przerwy, bo gra po zmianie stron była zupełnie inna?

Nic specjalnego się nie wydarzyło, rozmawialiśmy. Wiedzieliśmy, że tak może być. Nie są to łatwe momenty, kiedy gra się z przeciwnikiem dobrze zorganizowanym na własnej połowie, zdyscyplinowanym. W takich meczach trzeba szukać przestrzeni, odpowiednich manewrów, nie było to łatwe zadanie. W przerwie na pewno skorygowaliśmy lekko ustawienie, jeśli chodzi o tę pierwszą fazę budowania gry. W drugiej połowie po prostu ten mecz się otworzył, pojawiło się więcej miejsca, mogliśmy przez to wykorzystywać tę przestrzeń. 

Czy miał pan wspomnienia z pierwszej połowy we Wrocławiu, bowiem była ona podobna do tej dzisiejszej?

Na pewno scenariusz był bardzo podobny, byliśmy na to gotowi. Musieliśmy być przygotowani na to, że ten mecz będzie tak wyglądał w jakiejś z faz. Nie chce tutaj się przechwalać, bo na gorąco można powiedzieć wszystko. To też nie jest tak, że jak się wygrywa, to wszystko działa, a jak się przegrywa, to nic nie działa. Na pewno były rzeczy, które funkcjonowały lepiej niż we Wrocławiu, ale znowu także w pierwszej połowie nie stworzyliśmy sobie klarownych sytuacji. Ważne, że byliśmy cierpliwi. Nie jest łatwo doprowadzać do sytuacji bramkowych z tak dobrze zorganizowaną drużyną. Czasem może to wyglądać jak granie wolne i usypiające, ale taka jest potrzeba, żeby powyciągać przeciwnika do pressingu. Potrzeba nam konsekwencji i cierpliwości, dużo o tym rozmawiamy.    

Jak zaprezentowała się trójka Nastić, Stojanović i Abramowicz i czy będą dostawali więcej minut?

Nie mam zwyczaju komentować indywidualnych występów zawodników na konferencji, zawsze robię to w rozmowach indywidualnych z piłkarzem. Nie chciałbym robić tutaj wyjątku w żadną ze stron. 

 

 

 

ZOBACZ też: LIVE: Magiera i Siemieniec po meczu Jagiellonia - Śląsk