Śląsk chce Machaja

Wczoraj wrocławianie odesłali do domu testowanych zawodników z Francji i Finlandii. Dziś na testach medycznych pojawił się wreszcie polski piłkarz. WKS jest zainteresowany głogowianinem Mateuszem Machajem, pomocnikiem Lechii Gdańsk, bratankiem Stefana, byłego futbolisty naszego Klubu.


 

Mateusz ma 24 lata i może występować na każdej pozycji w pomocy. Przez ostatnie dwa i pół roku bronił barw Lechii, rozgrywając w tym czasie 47 ligowych spotkań i strzelając trzy bramki. Wcześniej był graczem m.in. Chrobrego Głogów, zaliczył też ekstraklasowy debiut w Lechu Poznań.

- Obserwowaliśmy Mateusza już od dłuższego czasu, jednak dopiero teraz pojawiła się możliwość, by ściągnąć go do Wrocławia. To bardzo ciekawy i uniwersalny piłkarz, który może grać na wielu pozycjach w pomocy. Jego przyjście do Śląska z pewnością doda naszej drużynie sporo jakości - mówi trener wrocławian Stanislav Levy.

Zawodnik pochodzi z Głogowa. W najbliższych dniach będzie przechodził we Wrocławiu testy medyczne. Jeśli zaliczy je pozytywnie, zostanie zawodnikiem WKS-u. Jego stryj Stefan w latach osiemdziesiątych rozegrał 164 mecze we wrocławskiej drużynie. W 1987 roku zdobył Puchar Polski oraz Superpuchar.

źródło: własne / slaskwroclaw.pl

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet w Google News. Śledź nas też na WhatsAppie, Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.