Śląsk testuje obrońcę. To kolega nowego piłkarza wrocławian

19.06.2024 (10:30) | Marcin Sapuń
uploads/images/2024/6/test_667295c57c552.jpg

fot.: Paweł Kot

Treningi z pierwszym zespołem Śląska Wrocław rozpoczął Ołeksandr Hawryłenko. Młodemu Ukraińcowi w czerwcu kończy się kontrakt z RB Lipsk, więc jeśli sprawdzi się w najbliżsyzch dniach, będzie do wzięcia za darmo.  

Hawryłenko to środkowy obrońca z rocznika 2006, mierzący prawie 190 cm wzrostu. Swoją karierę rozpoczynał w Łokomotiwie Kijów, a dwa lata temu przeniósł się do czeskiej Karviny, gdzie spędził trzy miesiące. Dość szybko został zauważony przez RB Lipsk. W juniorskich drużynach niemieckiego klubu (U-17 i U-19) wystąpił łącznie w 23 meczach. Ukrainiec ma za sobą epizod w Lidze Młodzieżowej UEFA. W grudniu 2023 roku zagrał pół godziny w grupowym spotkaniu z Young Boys Berno. W zeszłym sezonie był w jednym zespole Simonem Schierackiem, który w czerwcu podpisał kontrakt z WKS-em. 

Hawryłenko w poniedziałek rozpoczął treningi ze Śląskiem Wrocław, który przebywa obecnie w Karpaczu na kilkudniowym zgrupowaniu, który zakończy się piątkowym sparingiem z Rokitą Brzeg Dolny. 18-latkowi 30 czerwca kończy się umowa z RB Lipsk, więc będzie on do wzięcia za darmo. 

Defensor to również reprezentant Ukrainy do lat 18. W narodowej kadrze wystąpił dotąd w trzech spotkaniach. 

ZOBACZ też: CLJ U-15: Dla kogo podwójna korona? (ZAPOWIEDŹ FINAŁU)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.