Śląsk zagrał dla Otinia

25.03.2024 (11:47) | Jacek Bratek
uploads/images/2024/3/2_660152ee48eb7.jpg

fot.: Piotr Błaszczak senior

Niedawno informowaliśmy o możliwościach pomocy byłym zawodnikom Śląska poprzez przeznaczenie 1,5% podatku. Wśród potrzebujących jest były zawodnik m.in. młodzieżowego Śląska, Parasola i Olympica Piotr Błaszczak zwany przez przyjaciół „Otinio”. O jego przypadku pisaliśmy dwa lata temu przy okazji jednego z turniejów charytatywnych. 

W sobotę 23.03 we Wrocławiu odbył się kolejny turniej. Macierzysty klub Piotrka Olympic Wrocław przy okazji corocznego klubowego Turnieju Tatusiów zorganizował imprezę charytatywną mająca na celu zorganizowanie pomocy Piotrkowi. W evencie znaczącą rolę odegrał także Śląsk Wrocław. Gościem specjalnym imprezy był trener wicelidera Ekstraklasy Jacek Magiera oraz jego zawodnicy. Ekipa przez dwie godziny spotykała się z kibicami, rozdawała autografy oraz pozowała do zdjęć. Odbyła się także licytacja pamiątek piłkarskich a wśród nich koszulki Erika Exposito, Matiasa Nahuela Leivy, Piotra Samca-Talara, Aleksa Petkowa, Łukasza Bejgera oraz trykot Mateusza Praszelika z Hellasu Verona. Licytację w perfekcyjny wręcz sposób poprowadził Remigiusz Jezierski.

Na koniec Śląsk rozegrał pokazowy mecz z drużyną MVP turnieju (mecz po pięciu zawodników). Z kronikarskiego obowiązku  informujemy, że pojedynek wygrał Śląsk 10:3. Najwięcej bramek strzelił…, grający w ataku Rafał Leszczyński, który trzykrotnie pokonał bramkarza rywali. Patryk Klimala również dołożył dwa trafienia. Po jednym golu zaliczyli trenerzy. Do siatki trafił Jacek Magiera i Paweł Kozub oraz obrońcy Aleksander Paluszek, Tomasso Guercio i Mikołaj Tudruj. Leszczyński został wybrany MVP spotkania.

Skład Śląska: Głogowski – Paluszek, Leszczyński, Samiec-Talar, Klimala, Kuzub, Magiera, Guercio, Tudruj, D. SztylkaW turnieju oprócz amatorskich zespołów zagrały także zespoły oldbojów Parasola 35+ i Śląska 45+. Wojskowi  często uczestniczą w różnych akcjach charytatywnych. Pomaganie jest wpisane w misję drużyny. Najstarsza drużyna Śląska spisała się dobrze. Wygrała 4:0 i 6:3 (z Parasolem), a na koniec przegrali z drużyną złożonych z graczy, którzy nie przekroczyli 30. roku życia 1:3.

Przede wszystkim należą się duże brawa za pomoc. Niestety turniej z kontuzją zakończył bramkarz Piotr Bobel, któremu życzymy powrotu do zdrowia.

Skład Śląska: Solarczyk, Bobel – Jasiński (4 gole), Piszcz, Draczyński, Komarnicki (6), Cacanakos (1), Sznajder, Sałbut

Piotrowi Błaszczakowi można pomóc, wpłacając pieniądze na stronie zrzutki https://zrzutka.pl/vuw6j8, wpisując w rozliczeniu KRS 0000795364, cel szczegółowy: Piotr Błaszczak.

ZOBACZ też: Konkurs Wiedzy o Śląsku Wrocław

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.