Ślęza - Śląsk II. Co warto wiedzieć przed meczem?

19.08.2023 (06:00) | Marcin Sapuń
uploads/images/2023/8/wks_64dfb55bd8434.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Czas na powrót małych derbów Wrocławia. W 3. kolejce III ligi Ślęza podejmie u siebie rezerwy Śląska. Dla gospodarzy będzie to okazja na pierwsze zwycięstwo w obecnych rozgrywkach. Co warto wiedzieć przed sobotnim meczem?  

Mecz Ślęza Wrocław - Śląsk II Wrocław odbędzie się w sobotę 19 sierpnia o godzinie 15:30 na stadionie przy ulicy Kłokoczyckiej 5. Tradycyjnie przeprowadzimy relację tekstową z tego wydarzenia, którą znajdziecie TUTAJ


Ślęza i rezerwy Śląska rozpoczęły sezon w odmiennych nastrojach. Żółto-czerwoni przegrali pierwsze dwa spotkania (1:2 z Gwarkiem Tarnowskie Góry i 2:3 z Górnikiem Polkowice). Z kolei Trójkolorowi wciąż nie przegrali żadnego meczu. Tydzień temu pokonali Carinę Gubin 2:1, a na inaugurację rozgrywek zremisowali 2:2 z Rekordem Bielsko-Biała. 


W ostatnim ligowym meczu WKS-u, formą błysnął Jehor Matsenko. Defensywny pomocnik ustrzelił dublet, dzięki czemu podopieczni Michała Hetela mogli cieszyć się z kompletu punktów. 


Śląsk na trzecioligowych boiskach nie zdołał pokonał Ślęzy w pięciu ostatnich meczach. Wojskowym tylko raz udało się wyszarpać punkt. Natomiast ostatnie oficjalne spotkanie między tymi drużynami miało miejsce w lipcu 2020 roku w finale strefowych rozgrywek Pucharu Polski. Tu też górą była Ślęza, która wygrała 3:0. 


Oba zespoły rywalizowały ze sobą również w sparingach w poprzednim sezonie. Przed rundą jesienną wygrała Ślęza (3:1), a przed startem rundy wiosennej Śląsk (4:0). 


Arbitrem sobotnich derbów będzie Bartosz Owsiany (Opole). 


Sezon 2023/24 jest dla gospodarzy dwunastym z rzędu spędzonym w III lidze i też trzynastym z kolei, w którym trenerem 1KS-u jest Grzegorz Kowalski. 


Sobotni mecz będzie 48 ligową konfrontacją Ślęzy ze Śląskiem II Wrocław. Przez te długie lata wiele derbowych meczów miało swoją dramaturgię, ale nie było w historii takiego jak ten rozegrany 20 sierpnia 2016 r. na Oporowskiej. W 34 min. mocno wzmocnione piłkarzami z pierwszego zespołu rezerwy Śląska prowadziły już 4:0, by ostatecznie przegrać 4:5. 


Piłkarzami, którzy łączą oba kluby są między innymi Robert Pisarczuk, Hubert Muszyński, czy Szymon Lewkot.


W spotkaniu ze Ślęzą na pewno nie zobaczymy Javiera Hyjka, który został wypożyczony do  CD Estepona, a także Oliviera Wyparta, który na zasadzie transferu definitywnego przeszedł do Skry Częstochowa. 

ZOBACZ też: OFICJALNIE: Kolejny wychowanek opuszcza Śląsk. ''Trzeba wyjść ze strefy komfortu''