Spotkanie z Badziem oraz Mariuszem Pawelcem (RELACJA)

15.04.2024 (16:00) | Szymon Beda
uploads/images/2024/4/ss_661c270a2c459.png

fot.: Szymon Beda

W niedzielę 14 czerwca odbyło się spotkanie z popularnym influencerem Przemysławem ''Badziem'' Dudzicem we współpracy z Piłkarską Akademią Śląska Wrocław.  

Wydarzenie miało na celu promować piłkę nożną, a na miejscu nie zabrakło zarówno młodych, jak i starszych fanów - każdy znalazł coś dla siebie. Na boisku przy Lotniczej, kibice mieli również możliwość wspólnego grania z legendą Trójkolorowych Mariuszem Pawelcem, który tego dnia obchodził urodziny.

"Badzio" jest znany głównie ze swojej twórczości na platformie TikTok, gdzie zgromadził 260 000 obserwujących. W największej mierze jego działalność opiera się na promowaniu piłki nożnej, głównie wśród młodszej widowni. Swoją popularność wykorzystuje często do wspólnych gier na orlikach. Niedzielne spotkanie na Lotniczej było jednak wyjątkowe, gdyż pierwszy raz do tego typu eventu swoją cegiełkę dołożył Śląsk Wrocław.

Frekwencja dopisała, a na miejscu zjawiło się naprawdę sporo osób. Drużyny zostały podzielone wiekowo, aby wyrównać poziom rywalizacji (trzy dziecięce zespoły oraz trzy starsze). Piłkarz Śląska Wrocław wraz z influencerem starali się grać po równo z każdą drużyną.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 14:30, wtedy też główni goście zabrali głos w kierunku zgromadzonych fanów. Mariusz Pawelec obchodził urodziny, w związku z czym wszyscy zaśpiewali mu głośno "sto lat".

 

Udało nam się porozmawiać z głównym pomysłodawcą, Badziem.

Jak ci się podobało dzisiejsze wydarzenie?

- Dzisiejsze wydarzenie jak każde inne było kapitalne! Energia od tych młodych miłośników piłki nożnej jest niesamowita.

Który raz grałeś wspólnie ze swoimi widzami we Wrocławiu?

- Jak się nie mylę to na Wrocławiu graliśmy już szósty raz. Jest to mój drugi dom. Pochodzę z małej miejscowości Kąty Wrocławskie, która znajduje się 20 km od Wrocławia. Tu też chodziłem do szkoły i za młodu grałem w Akademii Śląska Wrocław.

Mariusz Pawelec to wielka legenda, myślisz, że dla twoich widzów to było dzisiaj duże przeżycie?

Dla mnie pojawienie się legendy Śląska na takim spotkaniu było niesamowitym przeżyciem. Nawet nie potrafię sobie wyobrazić jak bardzo szczęśliwi musieli być najmłodsi, którzy razem z Mariuszem zagrali na jednym boisku.

Na koniec akademia Śląska Wrocław przygotowała dla uczestników miłą niespodziankę. Osoby uczestniczące otrzymały voucher na najbliższy domowy mecz Śląska Wrocław z Ruchem Chorzów. Takie spotkanie to idealne miejsce na promocję klubu, co z kolei powinno przyczynić się do wzrostu frekwencji.

ZOBACZ też: LIVE: Magiera i Urban po meczu Górnik - Śląsk

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.