TRANSFERY: Były zawodnik Lecha Poznań dołączy do Śląska Wrocław

09.01.2024 (18:45) | Marcin Sapuń
uploads/images/2024/1/tudruj_659d7d72e1fb5.jpg

fot.: Przemysław Szyszka/lechpoznan.pl

Do lidera Ekstraklasy, Śląska Wrocław dołączy 17-letni Mikołaj Tudruj. Obrońcy niedawno skończył się kontrakt z Lechem Poznań. Będzie to czwarty transfer Wojskowych w zimowym okienku.  

Już w środę drużyna Śląska Wrocław wróci do treningów, a po kilku dniach wyleci do Chorwacji na zimowy obóz przygotowawczy. W międzyczasie do ekipy Jacka Magiery dołączyli Patryk Klimala, Simeon Petrov oraz Lewuis Pena. Lider Ekstraklasy wciąż pracuje nad kolejnymi wzmocnieniami, a jednym z nich ma być młodzieżowiec, Mikołaj Tudruj. Informację tę jako pierwszy podał Bartosz Wieczorek z TVP Sport, a nam udało się potwierdzić te doniesienia. Jeśli nic nie wysypie się na ostatniej prostej, środkowy obrońca w ciągu dwóch najbliższych dni podpisze kontrakt ze Śląskiem

Tudruj to wychowanek Bałtyku Koszalin, z którego w 2019 roku przeszedł do Lecha Poznań. W zespole Kolejorza U-19 rozegrał dotąd 26 spotkań, a w drugoligowych rezerwach jedenaście. 17-latek to również juniorski reprezentant Polski, uczestnik zeszłorocznych mistrzostw Europy U-17. Defensorowi 31 grudnia 2023 roku skończył się kontrakt z Lechem, więc do zielono-biało-czerwonych dołączy jak wolny zawodnik. 

Wrocławianie w ostatnich dniach mocno pracowali nad sprowadzeniem innego Lechity, Oskara Tomczyka. Ostatecznie bitwę o napastnika wygrała Wisła Płock. 

ZOBACZ też: TRANSFERY: Włoski klub oferuje milion euro za Borysa?

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.