TRANSFERY: Tommaso Guercio bardzo blisko Śląska

16.01.2024 (21:45) | Łukasz Grzywaczyk
uploads/images/2024/1/guercio1_65a6b0927a2ba.jpg

fot.: Mattia Pistoia - Inter

Śląsk Wrocław osiągnął porozumienie z Interem Mediolan w sprawie definitywnej sprzedaży 18-letniego Tommaso Guercio. Włosi zachowają procent od przyszłej sprzedaży - informuje Luca Bendoni, dziennikarz związany z Gianlucą Di Marzio, dziennikarzem specjalizującym się newsach transferowych. Mamy nowe informacje w tej sprawie. 

Tommaso Guercio to 18-letni, prawonożny, środkowy obrońca, urodzony we Włoszech, w mieście Codogno. Jego matka jest Polką, a ojciec Włochem. Sam Tommaso, mimo że otrzymał powołanie do włoskiej kadry U-15 – zdecydował się na grę dla biało-czerwonych.

W dotychczasowej karierze występował w młodzieżowych drużynach Interu Mediolan, biorąc udział m.in. w rozgrywkach Ligi Młodzieżowej UEFA. Łącznie rozegrał 43 mecze we wszystkich rozgrywkach (dane liczone od kategorii U-17 wzwyż), w których zdobył trzy bramki. Raz znalazł się na ławce rezerwowych pierwszej drużyny Interu przy okazji meczu Serie A, jednak nie pojawił się na boisku. Obrońca ma za sobą także występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski U-19 czy U-17.

Pierwsze pogłoski na temat zainteresowania Śląska młodym defensorem pojawiały się już latem 2023.

- Łatwiej będzie nam ściągnąć Polaka, który gra za granicą. Na przykład, niech będzie to zawodnik Interu – nie będę zdradzać nazwiska, ale jest tam taki – to łatwiej się dogadam z Interem na transfer za zero, ale z procentem od następnego ruchu

- mówił David Balda, dyrektor sportowy Śląska Wrocław, 13 września 2023 w "Śląskowym Gadaniu".

 

 

Gianluca Di Marzio jakiś czas temu poinformował na portalu X, że innym klubem zainteresowanym podpisaniem Polaka jest włoskie Sassuolo. Jednak ostatnie wiadomości wskazują, że to wrocławianie prowadzą w wyścigu o 18-latka.

Jak udało nam się ustalić - Śląsk jest bardzo bliski finalizacji tego transferu i Guercio ma szansę dołączyć do trwającego zgrupowania WKS-u. Z Mediolanu do Umagu samochodem można dostać się w około 5-6 godzin.

ZOBACZ też: Transfery Śląska (PODCAST)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.