W mediach o Śląsku: Pewny awans

01.09.2022 (06:00) | Karol Bugajski
uploads/images/2022/8/Puchar Polski 2_630faa10c535f.jpg

fot.: Krystyna Pączkowska/ slaskwroclaw.pl

Śląsk w 1/32 finału Pucharu Polski pewnie wygrał na wyjeździe 4:0 z czwartoligowym Ruchem Wysokie Mazowieckie. Po spotkaniu zaglądamy do medialnych relacji - dziennikarze podkreślają przełamanie kilkuletniej złej passy w tych rozgrywkach, a także dublet Erika Exposito. 

WP Sportowe Fakty: Trzy kwadranse niepokoju Śląska Wrocław

"Śląsk od początku uzyskał przewagę, Ruch jednak czekał na swoją szansę. Wrocławianie powinni szybko załatwić sprawę, ale brakowało im skuteczności. Decydująca dla losów gry była 31. minuta. Sędzia odgwizdał faul przed polem karnym i początkowo pokazał Jakubowi Mikołajczykowi żółtą kartkę, jednak po analizie VAR wyrzucił go z boiska. Dopiero wtedy Śląsk zaczął strzelać gole".

Gazeta Wrocławska: WKS spełnił obowiązek i przerwał pucharową klątwę

"Śląsk po trzyletniej przerwie przeszedł pierwszą rundę Pucharu Polski. Wrocławianie zgodnie z planem wyeliminowali czwartoligowy Ruch Wysokie Mazowieckie, wygrywając na Podlasiu 4:0. Trener Ivan Djurdjević wystawił zaskakująco mocny skład. Wprawdzie szanse dostali zmiennicy tacy jak Rafał Leszczyński w bramce, Martin Konczkowski i Diogo Verdasca w obronie czy Javier Hyjek w pomocy, ale obecność w wyjściowej jedenastce Patricka Olsena, Johna Yeboaha czy Erika Exposito pokazywała, że goście z Dolnego Śląska nie zlekceważyli niżej notowanego rywala".

Gol24: Śląsk gromi czwartoligowca w Pucharze Polski. Popis Exposito

"Od początku Śląsk narzucił swoje warunki gry. Miał jednak kłopot z wykończeniem. Dopiero w doliczonym czasie Exposito zdobył bramkę do szatni, gdy Ruch grał już w dziesiątkę, a Hiszpan został obsłużony przez Victora Garcię płaskim zagraniem. Gol na 2:0 na dobre zamknął rywalizację. Śląsk nabrał wiatru w żagle i po godzinie dołożył kolejnego, a wynik ustalił Exposito, który bawił się w tym spotkaniu. Z trybun grze przyglądali się prezes PZPN Cezary Kulesza i trener kadry U-21 Michał Probierz".

Radio Wrocław: Awans Śląska w Pucharze Polski

"Śląsk w 1/32 finału rywalizował z niżej notowanym Ruchem Wysokie Mazowieckie. Rywal już od 34. minuty musiał radzić sobie w osłabieniu, bo czerwoną kartką został upomniany Mikołajczyk. Wrocławianie przewagę wykorzystali tuż przed przerwą, kiedy do siatki trafił Exposito. W drugiej połowie podopieczni Djurdjevicia potwierdzili różnicę klas i do bramki Ruchu trafili jeszcze Sebastian Bergier, Patryk Janasik i ponownie Exposito. Tym samym Śląsk pewnie zameldował się w 1/16 finału".

ZOBACZ też: Djurdjević: Zrobiliśmy, co było do zrobienia

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.