W mediach o Śląsku: Tak demoluje nowy lider Ekstraklasy

11.05.2024 (16:00) | Marcin Sapuń
uploads/images/2024/5/cracovia_1_663f188d4ab10.jpg

fot.: Paweł Kot

Wrocławianie w świetnym stylu rozbili u siebie Cracovię (4:0) i wrócili na fotel lidera Ekstraklasy, na którym będą przebywać co najmniej do sobotniego wieczoru. Zerknijmy do mediów, by zobaczyć, co o piątkowym meczu piszą dziennikarze?  

Śląsknet: Ważny krok wrocławian w kierunku medalu

"W meczu 32. kolejki Ekstraklasy Śląsk Wrocław pokonał Cracovię aż 4:0. Pierwsze gole w barwach WKS-u strzelili Simeon Petrow oraz Mateusz Żukowski. Dzięki zgarnięciu kompletu punktów Wojskowi awansowali na pozycji lidera i na pierwszym miejscu spędzą czas co najmniej do niedzielnego wieczoru"

Przegląd Sportowy: Kompletna demolka! Tak gra nowy lider Ekstraklasy

"Śląsk Wrocław w koncertowym stylu pokonał 4:0 Cracovię i wrócił na prowadzenie w ligowej tabeli! Podopieczni Jacka Magiery rozpoczęli strzelanie w piątkowym starciu już w drugiej minucie i rozkręcali się z każdą kolejną akcją. Swojego gola w tym meczu zdobył Erik Exposito, który pewnie zmierza po koronę króla strzelców"

Meczyki.pl: Zmiana lidera w Ekstraklasie! Koncert Śląska Wrocław

"Śląsk Wrocław rzucił wyzwanie Jagiellonii. Drużyna Jacka Magiery rozbiła Cracovię 4:0 i awansowała na pierwsze miejsce w tabeli Ekstraklasy"

TVP Sport: Zmiana lidera w PKO BP Ekstraklasie. Popisowy występ Śląska

"Ponad 22 tysiące kibiców zgromadzonych na stadionie we Wrocławiu obejrzało koncertową grę Śląska, który pokonał Cracovię 4:0 i przynajmniej przez kilkanaście godzin będzie liderem PKO Ekstraklasy. Wrocławianie o punkt wyprzedzili w tabeli Jagiellonię, która w sobotę zagra z Koroną"

Weszło: Śląsk jak po swoje! Cracovia zlana we Wrocławiu

"Śląsk na wiosnę to zjawisko wyjątkowe. Prawdę mówiąc, najcudowniejszą puentą tego całego wyścigu ślimaków byłoby wywalczenie mistrzostwa właśnie przez podopiecznych Jacka Magiery. A ci – może za wcześnie o tym mówimy, może jednak wysuwamy się przed szereg – jakby nabrali odrobinę wiatru w żagle i mieli zamiar zaskoczyć nas wszystkich w samej końcówce sezonu. Dziś na przykład zaskoczyli Cracovię"

Sportowe Fakty WP: To była demolka. Śląsk Wrocław liderem Ekstraklasy

"Śląsk Wrocław uznał, że jednak warto wykorzystać potknięcia rywali. W piątkowy wieczór zespół Jacka Magiery włączył tryb "walec" i przejechał się po Cracovii, wygrywając aż 4:0. Tym samym Śląsk awansował na pozycję lidera PKO Ekstraklasy"

Gazeta Wrocławska: Tak, gramy wciąż o mistrzostwo Polski

"Tak gra lider ekstraklasy i kandydat na mistrza Polski! Takie mecze jak ten budują legendy, tworzą historię. W piątek wieczorem Śląsk Wrocław rozbił Cracovię 4:0 i przynajmniej do soboty, gdzieś do godz. 19:15 na dwie kolejki przed końcem sezonu, będzie liderem ekstraklasy. Śląsk gra o mistrzostwo Polski - jaśniej nie da się tego napisać"

Interia: Tak demoluje rywala nowy lider Ekstraklasy. To była deklasacja

"Śląsk Wrocław pokonał Cracovię 4:0 i wrócił na fotel lidera PKO Ekstraklasy. Dominacja gospodarzy ani przez moment nie podlegała dyskusji. Pierwszy cios zadali już w drugiej minucie spotkania, ostatni - krótko przed końcowym gwizdkiem. Pasy zostały zdeklasowane i w dwóch finałowych kolejkach będą musiały stoczyć heroiczną batalię o pozostanie w krajowej elicie''

Sport.pl: Kto mistrzem Polski? Jest nowy lider! To był nokaut

"Śląsk Wrocław przynajmniej do soboty został nowym liderem ekstraklasy! W piątkowym meczu rozgrywanym we Wrocławiu drużyna Jacka Magiery bez większego trudu pokonała Cracovię 4:0, strzelając trzy gole już w pierwszej połowie, i wyprzedziła o punkt Jagiellonię Białystok przed jej sobotnim meczem z Koroną Kielce"

ZOBACZ też: Zapowiadamy i typujemy 29. kolejkę III ligi (KURSY)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.