WYPOŻYCZENI: Kontuzja Michalskiego

11.10.2022 (17:00) | Mateusz Włosek

Smutne wieści płyną z Częstochowy, I liga dalej gra bez zmian, a na trzecim szczeblu rozgrywkowym rywalom nie daje komfortu pewien gość z Olsztyna. Ponadto, nie wiemy gdzie podział się Ryszard Jakubiak. Zapraszamy na raport zawodników wypożyczonych ze Śląska Wrocław do innych klubów.

SZYMON LEWKOT

• Występy w tym sezonie: 4 (Śląsk II Wrocław) + 5 (Górnik Łęczna)
  • Minuty w tym sezonie: 360 (Śląsk II Wrocław) + 227 (Górnik Łęczna)
  • Gole/asysty: 0/2 (Śląsk II Wrocław)

Górnik Łęczna Szymona Lewkota udał się na pojedynek 13. kolejki I ligi do Bielsko-Białej, gdzie czekało wygłodniałe Podbeskidzie, czekające na domowe zwycięstwo od 31 lipca. Wypożyczony ze Śląska zawodnik dostał szansę od pierwszej minuty, a wystąpił w środku pomocy u boku Egona Kryeziu. Tuż po godzinie gry trener Marcin Prasoł postanowił reagować i za 23-latka wprowadził napastnika Karola Podlińskiego. Miał nosa do tej roszady szkoleniowiec łęcznian, bowiem to właśnie były gracz Zagłębia Lubin był autorem najlepszej szansy gości na gola – tym razem górą był Matvei Igonen, który z trudem obronił strzał z bliskiej odległości zmiennika. Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił po dwójkowej akcji z Joanem Romanem Kamil Biliński, świetnie znany kibicom z Wrocławia. Ekipa z Lubelszczyzny otwiera obecnie strefę spadkową (11 punktów), a w sobotę 15 października czeka ją starcie ze Skrą Częstochowa. Niestety, Lewkot nie spotka się tam z Szymonem Michalskim, przynajmniej na murawie...

SZYMON MICHALSKI

• Występy w tym sezonie: 7
  • Minuty w tym sezonie: 257
  • Gole/asysty: 0/0

Jeszcze niedawno informowaliśmy o świetnych występach Michalskiego podczas eliminacji do Młodzieżowych Mistrzostw Europy U-19. Szymon zdobył wtedy bramkę w meczu z Bośnią i Hercegowiną (2:0) oraz zagrał całe spotkanie przeciwko Estonii (2:0). I właśnie po tym meczu słuch po 18-latku zaginął, ponieważ nie rozegrał już później ani minuty. Skontaktowaliśmy się jednak z rzecznikiem prasowym Skry Częstochowa, w której występuje na co dzień występuje zawodnik.

- Szymon nie wystąpił w ostatnim meczu eliminacyjnym z Włochami, ponieważ doznał kontuzji. Na razie nie wiemy jeszcze dokładnie, co mu dolega, ale prawdopodobnie wypada z gry do końca rundy jesiennej. Jutro opublikujemy oficjalną informację w tej sprawie

- powiedział nam Daniel Flak, rzecznik częstochowskiego klubu.

Nie są to optymistyczne wieści z wypożyczeń, zważając na fakt, że Michalski miał w pierwszoligowym klubie nabierać doświadczenia i kompletować minuty, które pozwolą mu wrócić do Wrocławia z bagażem nowych piłkarskich cech. Proces został na razie wstrzymany, o dalszych wieściach spod Jasnej Góry będziemy informować na bieżąco. Wracaj do zdrowia, Szymon!

MATEUSZ MAĆKOWIAK

• Występy w tym sezonie: 6
  • Minuty w tym sezonie: 477
  • Gole/asysty: 1/1

Ciężko mieli olsztynianie w Puławach, gdzie udali się po serii pięciu nieprzegranych nierozważnie faulował gomeczów z rzędu. Wisła jest jednym z zaskoczeń tego sezonu i plasuje się tuż za podium, natomiast miejsce Stomilu oscylowało w tegorocznych rozgrywkach przeważnie wokół środka tabeli. Podopieczni Szymona Grabowskiego już od 3. minuty musieli gonić wynik. Dwukrotnie w polu karnym puławian dochodziło do sytuacji na granicy przepisów, a w pierwszej połowie działania gościom ułatwiały przechwyty i odbiory Mateusza Maćkowiaka, który starał się być mobilny także na połowie przeciwnika. Na piętnaście minut przed ostatnim gwizdkiem arbitra drugiego gola dla Wisły strzelił Mateusz Klichowicz i wydawało się, że sprawa jest zamknięta. Jednak wypożyczony ze Śląska zawodnik nie dawał za wygraną i chciał przypieczętować udział w tym meczu, tak jak przed tygodniem, gdy zaliczył gola i asystę. Maćkowiak pobiegł do długiej piłki, a tam nierozważnie faulował go kapitan puławian, Dominik Cheba (na skrócie akcja od 3:55). „Jedenastkę” na gola pewnym strzałem zamienił Jakub Tecław, dla którego był to już siódmy gol w sezonie (najskuteczniejszy gracz Stomilu). Pomimo porażki widać, że „MM” ciągle się rozkręca i nie powiedział w Olsztynie ostatniego słowa. Mecz z puławską Wisłą był już jego piątym z rzędu pełnym występem w zespole Dumy Warmii. Kolejna szansa na zapunktowanie już w sobotę 15 października o 20:30. Stomil podejmie wtedy czerwoną latarnię II ligi, Hutnika Kraków.

IGOR MARUSZAK

• Występy w tym sezonie: 10 (w tym jeden w Śląsku II Wrocław)
  • Minuty w tym sezonie: 584 (w tym 64 w Śląsku II Wrocław)
  • Gole/asysty: 1/0 (bramka w barwach Śląska II Wrocław w meczu pucharowym z Motorem Lublin)

Maruszak powrócił po jednym meczu nieobecności w meczowej kadrze trzecioligowej Polonii Nysa, a ta mierzyła się w opolskich derbach ze Stalą Brzeg. Podopiecznym Łukasza Czajki udało się przerwać serię trzech meczów bez kompletu punktów, a dokonali tego po golach Dominika Sikory i Macieja Pisuli. Dla gości trafił z kolei Dominik Bronisławski. Igor Maruszak rozegrał pełne spotkanie i został ukarany trzecim napomnieniem w sezonie, a więc musi mieć się na baczności w nadchodzącym meczu ze Stilonem Gorzów Wielkopolski (15 października, 15:00).

Po raz czwarty nie pojawił się z kolei w meczowej kadrze Ryszard Jakubiak. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?